LAJMI I FUNDIT:

VLEN: Në Llërcë kemi marrë 498 vota, tani kemi një deputet më shumë

VLEN: Në Llërcë kemi marrë 498 vota, tani kemi një deputet më shumë

Koalicioni VLEN në një konferencë për shtyp thanë se kanë shënuar fitore në Llërcë, Komunën e Zhelinës.

Adnan Azizi tha se Frontit Europian tashmë do t’i merret një deputet.

“Unë deklaroj se fitorja e VLEN-it është spektakolare. Janë 498 vota për VLEN dhe Fronti Europian 48 vota. Goditjen gjithmonë BDI e ka marrë nga vendlindja ime, tashmë VLEN ka plus një deputetë dhe Fronti minus 1 deputet”, tha Azizi.


Në trend Lajme

Më shumë
Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Politikë
Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Gërmimet arkeologjike në Cernicë të Gjilanit, çojnë drejt zbulimeve të reja historike në Kosovë

Lajme
Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Lajme
BE ndan 13 milionë euro për ushtrinë e Shqipërisë

BE ndan 13 milionë euro për ushtrinë e Shqipërisë

Lajme
Tajlanda zgjat programin e heqjes së vizave për 93 vende, ndër to edhe për Kosovën

Tajlanda zgjat programin e heqjes së vizave për 93 vende, ndër to edhe për Kosovën

Lajme
Zbulohet një altar i kohës romake në Drenicë, gërmimet arkeologjike vazhdojnë

Zbulohet një altar i kohës romake në Drenicë, gërmimet arkeologjike vazhdojnë

Lajme
Kalo në kategori