Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, gjatë vizitës në SHBA, është takuar me zyrtarë të lartë të administratës së presidentit amerikan Donald Trump.

Ajo në një postim në llogarinë e saj në Facebook, ka bërë të ditur se dje ka takuar Senatorin Ron Johnson, kryetar i Komisionit për Siguri Kombëtare dhe anëtar i Komisionit për Punë të Jashtme të Senatit.

“Dje në Senatin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas takimit me Senatorin Ron Johnson, Kryetar i Komisionit për Siguri Kombëtare dhe anëtar i Komisionit për Punë të Jashtme të Senatit. 🇽🇰🇺🇸”, ka shkruar ajo.

Vjosa Osmani në SHBA takon kongresmenin Dean Phillips Vjosa Osmani në SHBA takon kongresmenin Dean Phillips

Osmani gjatë kësaj vizite ka takuar edhe kongresmenin Dean Phillips, anëtar i Komisionit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, si dhe  John Erath – drejtor për Evropë në Këshillin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë.

Ndër të tjera ajo ësht takuar edhe me zyrtarë të Bankës Botërore gjatë vizitës së saj në Washington D.C./Telegrafi/