Një person i kombësisë ashkalike është arrestuar pasi dyshohet se ka hyrë me forcë në shtëpinë e viktimës dhe ka vjedhur një televizor dhe dy shtretër.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 09:00, në Gjakovë.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/