Policia në Podujevë dje ka identifikuar dhe shoqëruar në stacion policor tre persona të dyshuar që të njëjtit kanë vjedhur katër rrethoja.

Gjatë kontrollit në dy shtëpitë e tyre janë gjetur dhe janë sekuestruar rrethojat të cilat i janë kthyer pronarit.

Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/