LAJMI I FUNDIT:

Vitin e kaluar Samsung shiti më shumë telefona të palosshëm se të gjitha markat e tjera

Vitin e kaluar Samsung shiti më shumë telefona të palosshëm se të gjitha markat e tjera

Kategoria e telefonave të mençur të palosshëm po rritet pasi gjithnjë e më shumë marka po lansojnë telefona të palosshëm për të marrë një pjesë të tregut, por pajisjet e palosshme të Samsung janë ato që ende që ofrojnë një përvojë më të mirë.

Reklama

Dhe ndërsa të tjerët do të arrijnë përfundimisht Samsung-un, është konglomerati korean që është lideri aktual i tregut në segmentin e palosshëm, pasi dërgoi më shumë telefona inteligjentë të palosshëm në vitin 2022 se të gjithë markat e tjera së bashku.

Sipas një raporti të Financial Times që citon hulumtimin e Canalys, tregu i telefonave inteligjentë të palosshëm regjistroi 14.2 milionë dërgesa në mbarë botën në vitin 2022, nga të cilat vetëm Samsung dërgoi më shumë se 11 milionë njësi, transmeton Telegrafi.

Shifrat e shitjeve nga secila markë

Marka kineze Huawei u rendit e dyta me dërgimin e pak më pak se dy milionë telefona të palosshëm, e ndjekur nga Oppo, vivo, Xiaomi, Honor dhe Motorola, të cilat dërguan vetëm 40,000 telefona inteligjentë të palosshëm.

Thënë kështu, Canalys vlerëson se dërgesat e pajisjeve të palosshme në 2023 do të dyfishohen dhe do të arrijnë në 30 milionë njësi.

Dhe GSM Arena shkruan se presin që tregu i pajisjeve të palosshme të bëhet më interesant dhe konkurrues një herë më shumë markat kineze të lançojnë pajisjet e tyre të palosshme jashtë Kinës për të sfiduar dominimin e Samsung në këtë segment. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

Teknologji
iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Teknologji
Duke filluar nga 1 korriku, Singapore Airlines do të ofrojë Wi-Fi falas për të gjithë pasagjerët

Duke filluar nga 1 korriku, Singapore Airlines do të ofrojë Wi-Fi falas për të gjithë pasagjerët

Teknologji
Forcat Ajrore të SHBA-së mohojnë se droni me inteligjencë artificiale e ka sulmuar operatorin e saj në testimet virtuale

Forcat Ajrore të SHBA-së mohojnë se droni me inteligjencë artificiale e ka sulmuar operatorin e saj në testimet virtuale

Teknologji
Kalo në kategori