LAJMI I FUNDIT:

25 raste të reja dhe vetëm 1 i shëruar nga COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

25 raste të reja dhe vetëm 1 i shëruar nga COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2,102 mostra të marra nga SHSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 25 raste pozitive.

Reklama

Brenda 24 orëve nuk është raportuar për raste të vdekjes me SARS CoV-2.

Ndërsa, gjatë kësaj periudhe është shëruar vetëm 1 pacient.

Në total numri i rasteve aktive është 161.

Për sa i përket vaksinimit, në 24 orët e fundit janë dhënë 1,149 doza kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 357,920 doza të vaksinës. Deri më sot, 108,700 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Zgjedhje të reja në katër komunat në veri? Çfarë parasheh Ligji për Vetëqeverisje Lokale

Zgjedhje të reja në katër komunat në veri? Çfarë parasheh Ligji për Vetëqeverisje Lokale

Jehona Hulaj
Skenderaj, dy vajza të mitura largohen nga shtëpia dhe përmes telefonit i shkaktojnë dhunë psikike nënës së tyre

Skenderaj, dy vajza të mitura largohen nga shtëpia dhe përmes telefonit i shkaktojnë dhunë psikike nënës së tyre

Lajme
Nis studimi i fizibilitetit për ndërtimin e Digës së Dragaçinës në Suharekë

Nis studimi i fizibilitetit për ndërtimin e Digës së Dragaçinës në Suharekë

Lajme
Shefi i OSBE-së në Kosovë pas takimit me Lajçakun: Zgjedhje gjithpërfshirëse në veri, do t'i ndihmojmë KQZ-së

Shefi i OSBE-së në Kosovë pas takimit me Lajçakun: Zgjedhje gjithpërfshirëse në veri, do t'i ndihmojmë KQZ-së

Lajme
Tri kërkesat e Escobarit dhe Lajçakut për tejkalimin e situatës në veri dhe deklaratat e Kurtit – vazhdojnë takimet

Tri kërkesat e Escobarit dhe Lajçakut për tejkalimin e situatës në veri dhe deklaratat e Kurtit – vazhdojnë takimet

Lajme
Sekretarja e Brendshme e Britanisë: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë

Sekretarja e Brendshme e Britanisë: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë

Lajme
Kalo në kategori