LAJMI I FUNDIT:

Shëndetësi

32 Artikuj

S’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Shëndetin Riprodhues

S’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Shëndetin Riprodhues

Shëndetësi
Mungojnë shtretërit në spitalin e Mitrovicës, pacientët pas operimit qëndrojnë në karrige

Mungojnë shtretërit në spitalin e Mitrovicës, pacientët pas operimit qëndrojnë në karrige

Komunat
Gurët në veshka prekin 15% të popullatës në Shqipëri, mjeku: Shqiptarët nuk pinë ujë mjaftueshëm

Gurët në veshka prekin 15% të popullatës në Shqipëri, mjeku: Shqiptarët nuk pinë ujë mjaftueshëm

Shqipëri
Anesteziologu që la QKUK-në: U detyrova të shkoj në Afrikë për shkollimin e fëmijëve

Anesteziologu që la QKUK-në: U detyrova të shkoj në Afrikë për shkollimin e fëmijëve

Shëndetësi
​Kurti: Buxheti për vitin tjetër, do të jetë më shumë për të gjithë

​Kurti: Buxheti për vitin tjetër, do të jetë më shumë për të gjithë

Biznes
Zejnullahu-Raçi viziton disa spitale, premton mbështetje për blerjen e pajisjeve të reja

Zejnullahu-Raçi viziton disa spitale, premton mbështetje për blerjen e pajisjeve të reja

Shëndetësi
Krizë për mjekë në Kamenicë, nga 17 njësi të kujdesit ambulator – 12 janë mbyllur

Krizë për mjekë në Kamenicë, nga 17 njësi të kujdesit ambulator – 12 janë mbyllur

Shëndetësi
Infermieri në Prishtinë ofron shërbime mjekësore falas

Infermieri në Prishtinë ofron shërbime mjekësore falas

Sociale
Çfarë është Parkinson dhe cilat janë simptomat e sëmundjes?

Çfarë është Parkinson dhe cilat janë simptomat e sëmundjes?

Shëndetësi Lajme
Shpenzimi i vetëm 10 minutave me qenin terapeutik mund të lehtësojë dhimbjen te pacientët në spital, zbulon studim

Shpenzimi i vetëm 10 minutave me qenin terapeutik mund të lehtësojë dhimbjen te pacientët në spital, zbulon studim

Shëndetësi Lajme
Nga vaksinat dhe modifikimi i gjeneve te trajtimi i malaries – inovacionet më të rëndësishme mjekësore gjatë vitit 2021

Nga vaksinat dhe modifikimi i gjeneve te trajtimi i malaries – inovacionet më të rëndësishme mjekësore gjatë vitit 2021

Laura Sekiraqa
Kurti merr dozën e tretë të vaksinës anti-COVID dhe vaksinën kundër gripit sezonal

Kurti merr dozën e tretë të vaksinës anti-COVID dhe vaksinën kundër gripit sezonal

Shëndetësi
Nëntë persona humbin jetën nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Nëntë persona humbin jetën nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Shqipëri
Vetëm 447 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Vetëm 447 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Shëndetësi
25 raste të reja dhe vetëm 1 i shëruar nga COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

25 raste të reja dhe vetëm 1 i shëruar nga COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Shëndetësi
Asnjë vdekje dhe 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Asnjë vdekje dhe 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Kosovë
Arrestohen tri infermiere dhe një sanitare në Shqipëri, dyshohet se zhvatnin pacientët

Arrestohen tri infermiere dhe një sanitare në Shqipëri, dyshohet se zhvatnin pacientët

Shqipëri
Dr. Neshad Asllani i ftuar në Samitin Online të Shëndetit Digjital

Dr. Neshad Asllani i ftuar në Samitin Online të Shëndetit Digjital

Shëndetësi
Kosova ka ndaluar importin e ushqimit nga Kina, pas paraqitjes së Coronavirusit

Kosova ka ndaluar importin e ushqimit nga Kina, pas paraqitjes së Coronavirusit

Ekonomi
450 raste me kancer gjaku në Shqipëri

450 raste me kancer gjaku në Shqipëri

Shqipëri
Mbi 20 mijë tonë barna pa afat mbahen nëpër depo

Mbi 20 mijë tonë barna pa afat mbahen nëpër depo

Shëndetësi
Greva në QKUK, anulohen 200 operacione në ditë (Video)

Greva në QKUK, anulohen 200 operacione në ditë (Video)

Kosovë
LDK: Koalicioni PAN përgjegjës për gjendjen në shëndetësi

LDK: Koalicioni PAN përgjegjës për gjendjen në shëndetësi

Kosovë
I domosdoshëm digjitalizimi i sistemit shëndetësor në Kosovë

I domosdoshëm digjitalizimi i sistemit shëndetësor në Kosovë

Kosovë