LAJMI I FUNDIT:

Veseli: Sot do ta ratifikojmë Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi

Veseli: Sot do ta ratifikojmë Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi
Reklama

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas një takimi me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova tha se sot do ta votojnë Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Veseli tha se kjo dramë do të përfundojë sot.


“Kjo dramë do të përfundojë në ditën e sotshme. Në ora 11:00 do ta votojmë marrëveshjen për  shënimin e kufirit që do të thotë forcim sovraniteti dhe forcim të partneritetit me Bashkimin Evropian, liberalizim vizash dhe hapje e perspektivës”, tha Veseli.

Ai tha se qytetarët kanë përjetuar shumë, është sakrifikuar shumë dhe nuk do të lejojnë për ego të askujt ky mund të shkojë huq.

“…Sot do ta përfundojmë ratifikimin e kufirit me shtetin mik, Malin e Zi”, tha ai.

Ndërkaq, shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, tha se sot është ditë e rëndësishme për Kosovën,  qytetarët dhe rininë e saj, pasi ka gjasë që të zgjidhet çështja e demarkacionit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vala e parave të falsifikuara, për shkak të 2 eurove false bizneset po i refuzojnë edhe ato origjinale - BQK rekomandon shmangien e parave ‘kesh’

Vala e parave të falsifikuara, për shkak të 2 eurove false bizneset po i refuzojnë edhe ato origjinale - BQK rekomandon shmangien e parave ‘kesh’

Besnike Salihu
Arrestohet personi që dyshohet se vrau me thikë vjehrrin e tij në Prishtinë

Arrestohet personi që dyshohet se vrau me thikë vjehrrin e tij në Prishtinë

Lajme
Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Sot i jepet lamtumira e fundit Liridona Murselit - gruas që dyshohet se u vra nga grabitësit

Lajme
Pas AAK-së, edhe LDK konfirmon se ka pranuar draft-statutin e Asociacionit

Pas AAK-së, edhe LDK konfirmon se ka pranuar draft-statutin e Asociacionit

Lajme
Lavrov për Maqedoninë: Me vite keni pasur emër poshtërues, por e dimë të vërtetën edhe të emrit të ri

Lavrov për Maqedoninë: Me vite keni pasur emër poshtërues, por e dimë të vërtetën edhe të emrit të ri

Lajme
Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Beteja ligjore kundër “Google” për diskriminimin e gjuhës shqipe, Asllani jep detajet e padisë

Lajme
Kalo në kategori