LAJMI I FUNDIT:

Vdes aktori i humorit, Muhamet Liko

Vdes aktori i humorit, Muhamet Liko

Në moshën 65-vjeçare, vdiq aktori i mirënjohur i humorit, Muhamet Liko. Ai vuante prej kohësh nga sëmundja e zemrës.

Liko numëron qindra role ne skenën e humorit me një aktivitet 41 vjeçar. Ai mbante shumë tituj dhe çmime, ndërsa se fundmi është vlerësuar nga Presidenti i Republikës me titullin “Mjeshtër i madh”.


Ndarja nga jeta e Muhamet Likës, baba i dy fëmijëve, është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjte të saj.