Ministria ukrainase e Mbrojtjes, ka publikuar një video ku shihet shkolla në Kharkiv para dhe pas sulmeve ruse.

Pjesa e parë e videos tregon nxënësit në shkollën e Kharkivit, kurse e dyta klasën e shkatërruar, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për një video tjetër që dëshmon për pasojat e pushtimit rus në Ukrainë.

Kujtojmë që Rusia filloi pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt, ndërsa edhe sot në këtë vend po vazhdojnë të zhvillohen luftimet e ashpra.

Sipas vlerësimeve të evropianëve, në luftë deri më tani kanë humbur jetën mbi 20 mijë civilë dhe rreth 100 mijë ushtarë ukrainas. /Telegrafi/