LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit  hedhin bombën mbi mjetet e blinduara ruse, ndodhë një shpërthim tejet i fuqishëm

Ukrainasit  hedhin bombën mbi mjetet e blinduara ruse, ndodhë një shpërthim tejet i fuqishëm

Operatorët e dronëve të ushtrisë ukrainase dita ditës po i dëshmojnë botës që janë bërë lojtarët kyç në këtë luftë.

Reklama

Me adaptimin e teknologjisë moderne, ata kanë arritur të modifikojnë dronët e vegjël komercial duke i shndërruar në dronë ushtarak e edhe kamikaz, transmeton Telegrafi.

Batalioni i 501-të i ushtrisë ukrainase ka kryer një operacion në një zonë malore në lindje të Ukrainës, ku pas hedhjes së bombës nga droni mbi mjetet e blinduara të ushtrisë rusë, ndodhë një shpërthim jashtëzakonisht i fuqishëm.

Aty shihet se pak sekonda pas rënies së bombës mbi mjetet e blinduara ruse, vjen deri te një shpërthim i fuqishëm sa që tërë zona malore mbulohet nga zjarri për pak çaste.

Duket se ishte municioni i mjeteve të blinduara ruse, që shpërthyen dhe forcuan akoma më shumë fuqinë shpërthyese. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Kalo në kategori