LAJMI I FUNDIT:

UBT lidh memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Administrimit dhe Pushtetit Lokal

UBT lidh memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Administrimit dhe Pushtetit Lokal

Rektori i UBT-së, Edmond Hajrizi dhe sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Rozafa Ukimeraj Çuni, në emër të të dy institucioneve, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me qëllim të lidhjes së bashkëpunimit, nga i cili më së shumti do të përfitojnë studentët e UBT-së.

Kështu thuhet në njoftimin për media të UBT-së. Aty theksohet se ky memorandum parasheh pranimin e një numri të caktuar të studentëve si praktikantë gjatë gjithë vitit akademik.

“Numri i studentëve që do të pranohen si praktikantë dhe detyrat që do të duhet t’i realizojnë gjatë praktikës, do të përcaktohen nga Ministria, teksa nga memorandumi në fjalë do të mundësohet edhe bashkëpunimi për realizimin e aktiviteteve në fushën e zhvillimit të qëndrueshëm lokal. UBT ka marrëveshje mirëkuptimi dhe bashkëpunimi me shumë institucione publike, përfshirë edhe ministri, me të cilat janë realizuar një varg aktivitetesh dhe bashkëpunimesh nga të cilat kanë përfituar studentët e UBT-së, si dhe qytetarët e Kosovës”, përfundon komunikata. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Albaqeramika
Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Kontura Profiles
Rriten çmimet e naftës pas zvogëlimit të sasisë së prodhimit

Rriten çmimet e naftës pas zvogëlimit të sasisë së prodhimit

Ekonomi
Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Butrint Avdyli
Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Prime Travel
Kalo në kategori