LAJMI I FUNDIT:

U ngjitën në shkëmb të zbathur pa pajisje mbrojtëse, nevojitet shpëtimi me helikopter (Video)

U ngjitën në shkëmb të zbathur pa pajisje mbrojtëse, nevojitet shpëtimi me helikopter (Video)

Forcat e rendit në Dorset të Anglisë, është dashur të shpëtojnë tre adoleshent që kishin hipur afro 60 metra lart në shkëmb.

Reklama

Meqenëse nuk kishin asnjë pajisje mbrojtëse dhe ishin këmbëzbathur, është dashur një ekip prej 15 personave, të intervenoi për t’i zbritur poshtë, transmeton Telegrafi.

“Është lehtë të ngjitesh, por gjithmonë duhet menduar se si të bëhet kthimi poshtë. Mos provoni nëse nuk jeni të shoqëruar me instruktor profesionist”, shkruan në raport lidhur me rastin.

Filmimi i postuar më poshtë, i tregon të rinjtë teksa qëndronin të pasigurt në pjesën e thepisur, duke rrezikuar të bien poshtë në çdo moment. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Vizitorët e parkut në Meksikë

Vizitorët e parkut në Meksikë "ngrinë në vend" kur ariu i ndërpreu piknikun - pamjet u bënë virale në internet

Virale
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Kalo në kategori