LAJMI I FUNDIT:

Twitter po kërkon informata konkrete, për ‘cicërimat’ e raportuara shkaku i përmbajtjes së të dhënave personale (Foto)

Twitter po kërkon informata konkrete, për ‘cicërimat’ e raportuara shkaku i përmbajtjes së të dhënave personale (Foto)

Rrjeti social Twitter, po u kërkon përdoruesve të saj, të tregojnë konkretisht lidhur ‘cicërimat’ që përmbajnë të dhëna personale.

Reklama

Në një postim të bërë së fundmi, kërkon të tregohet konkretisht për informata private, si adresa e shtëpisë, numri i telefoni apo e-maili, transmeton Telegrafi.

“Dëshirojmë të lëvizim sa më shpejtë, në kontrollimin e Twitteve, që përmbajnë informata personale. Që nga sot, mund të na tregoni më shumë, nëse ndonjë informatë e juaja po qarkullon në rrjet” thuhet mes tjerash në postim.

Nëpërmjet një video, Twitter ka shfaqur formën, se si duhet të raportohet një postim i tillë, në mënyrë konkrete, që të fillojë sa më shpejtë hulumtimi. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Qasja në “Incognito” të Chrome  nuk është gjithmonë privat, por ja se si mund ta ndryshoni atë

Qasja në “Incognito” të Chrome nuk është gjithmonë privat, por ja se si mund ta ndryshoni atë

Teknologji
Apple thotë se shenjat e gishtërinjve mund të ‘ndryshojnë përkohësisht ngjyrën' e kornizës së titanit tek modelet Pro të iPhone 15

Apple thotë se shenjat e gishtërinjve mund të ‘ndryshojnë përkohësisht ngjyrën' e kornizës së titanit tek modelet Pro të iPhone 15

Teknologji
Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Finlanda ndalon shitjen e telefonave Xiaomi

Teknologji
Autori i

Autori i "Game of Thrones" dhe shkrimtarë të tjerë po e padisin OpenAI për shkeljen e të drejtave autoriale

Teknologji
iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

iPhone 15 mund të mbushë një iPhone tjetër

Teknologji
Play Station 5 me ngjyra të ndryshme - sa do t'i kushtojë lojtarëve?

Play Station 5 me ngjyra të ndryshme - sa do t'i kushtojë lojtarëve?

Lojëra
Kalo në kategori