LAJMI I FUNDIT:

Tuntev emërohet drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

Tuntev emërohet drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë së Aviacionit Civil.

Reklama

Siç deklaruan nga Agjencia, pozita e drejtorit në prani të ekipit menaxhues dhe punonjësve të AAC-së, ia ka dorëzuar drejtori aktual, Goran Jandreoski.

“Në aktin e dorëzimit të funksionit, Jandreoski informoi kolegun Tuntev mbi rezultatet e AAC-së të arritura në nivel vendor dhe ndërkombëtar, si dhe aktivitetet që i mbeten Agjencisë, për të vazhduar trendin e përparimit të institucionit drejt arritjes së qëllimit të përbashkët, duke krijuar një transport ajror modern të vendosur në Evropë, të shpejtë dhe efikas, dhe i cili është i respektueshëm nga partnerët ndërkombëtarë të aviacionit nga Evropa dhe bota”, thuhet në deklaratën e AAC-së..

Më herët kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi e pranoi dorëheqjen e Tuntevit nga funksioni i deputetit./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Kalo në kategori