Gjatë vitit më të vështirë, njerëzit zbuluan gëzimin e gatimit dhe plot truqe kuzhine që e bëjnë jetën më të lehtë.

Shumë ndanë hilet e tyre në TikTok dhe Instagram, dhe në këtë artikull do të gjeni katër më interesantet.

Bëni një sanduiç me omëletë

Ky është një truk i shkëlqyeshëm për adhuruesit e omëletës. Një burrë Australian demonstroi në TikTok se si të bënte një mëngjes të shijshëm me vezë dhe bukë. Ai tundi tri vezë së bashku dhe pastaj i derdhi në një tigan të nxehtë. Ai shtoi dy feta bukë të lyer me gjalpë dhe më pas ktheu omëletën pasi të ishin gatuar vezët. Ai më pas shtoi disa copa djathë dhe proshutë në secilën fetë të bukës dhe pastaj ktheu sanduiçin.

Reklama
Reklama

Kulloni makaronat tuaja në mënyrën e duhur

Kjo video që demonstron mënyrën “e gabuar” dhe “korrekte” për të kulluar makaronat u bë virale në TikTok. Në video, burri, në vend që të transferonte penën nga një tigan në një kullesë, ai e mbuloi tenxheren me kullues, e përmbysi poshtë dhe më pas derdhi ujin përmes saj.

“Mënyra e gabuar”

“Mënyra e duhur”

Shtrydhni një limon pa humbur farat

Kjo është një hile super e lehtë dhe e shpejtë që do t’ju pëlqejë. Mos e preni limonin në pykë, thjesht hap një vrimë në gjysmë të limonit duke përdorur një kruese dhëmbësh. Kjo vrimë e vogël do t’ju lejojë të merrni lëngun e limonit pa fara.

@jacquibaihnDid you know this?! 🍋#boredathome #lemonjuice #lemonjuicechallenge #healthyfood #foodie #healthy #nutrition #nutritionist♬ BORED IN THE HOUSE – Curtis Roach

Pritini tortën tuaj me fill dentar

Prerja e një torte në përmasa të barabarta është sfiduese, kështu që përdoruesit e TikTok gjetën një mënyrë super të lehtë për të zgjidhur këtë problem. Filli i dhëmbëve rrëshqet përmes tortës shumë lehtë, kështu që nuk do t’ju duhet as një thikë. /Telegrafi/

Reklama
Reklama