LAJMI I FUNDIT:

Trump pozoi me një armë: Dua ta blej një

Trump pozoi me një armë: Dua ta blej një

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është ndalur të hënën në një dyqan armësh dhe vizitoi një prodhues varkash në Karolinën e Jugut.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kandidati republikan, i cili ka shpenzuar shumë më pak kohë në fushatë sesa rivalët e tij kryesorë, e filloi udhëtimin e tij në qytetin e vogël Summerville me një takim dhe përshëndetje me vullnetarët në një zyrë lokale të fushatës dhe një vizitë në një dyqan armësh, ku ai thuhet se pëlqeu një pistoletë Glock dhe bëri një foto me të.


“Unë dua të blej një”, citohet të ketë thënë Trump.

Zëdhënësi Steven Cheung thuhet se shkroi se ish-presidenti, i cili aktualisht është nën padi federale, e kishte blerë armën gjatë vizitës së tij në Palmetto State Armory, por më vonë e fshiu postimin në faqen e mediave sociale X, dikur Twitter, dhe sqaroi se Trump kishte treguar vetëm se ai donte të blinte një të tillë.

Trump mblodhi më vonë mbështetësit jashtë një objekti të prodhimit të varkave, me një koleksion varkash të mëdha të ekspozuara. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Turisti japonez vdes pasi kërceu nga

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga "një prej lartësive më të mëdha në botë"

Azia
Lufta nuk i mbuloi akuzat për korrupsion, vazhdon gjykimi i Benjamin Netanyahut

Lufta nuk i mbuloi akuzat për korrupsion, vazhdon gjykimi i Benjamin Netanyahut

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

Evropa
Kalo në kategori