Bashkë me disa veprime të thjeshta do të bëni omëletën më të mirë se kurrë më parë

Reklama

Omëleta bën pjesë ndër racionet e parapëlqyera për fillimin e ditës te shumica e njerëzve, sepse është e shijshme dhe jep energji për kryerjen e aktiviteteve të përditshme, transmeton Telegrafi.

Kuzhinieri i famshëm britanik, Gordon Ramsay, ka zbuluar truqet për përgatitje të omëletës më të shijshme.

⦁ Vezët nga frigoriferi drejtpërdrejt qitni në tigan me gjalpë.

⦁ Do t’ju mjaftojnë tre minuta dhe e rëndësishme është që t’i zieni 30 sekonda në zjarr dhe pastaj për pak kohë hiqni dhe përzieni.

⦁ Përsëriteni procedurën tri herë dhe para se të përfundojnë qitni erëza dhe shtoni një lugë ajkë të thartë.

Reklama

/Telegrafi/