LAJMI I FUNDIT:

Tri ushtrime për t’i larguar dhimbjet e padurueshme të shpinës

Tri ushtrime për t’i larguar dhimbjet e padurueshme të shpinës

Dhimbja në pjesën e poshtme të shpinës mund të trajtohet me ndihmën e disa ushtrimeve të thjeshta.

Reklama

Këto ushtrime funksionojnë duke i forcuar muskujt përreth zonave të prekura, dhe rrjedhimisht ndihmon në reduktimin e dhimbjes, transmeton Telegrafi.

Vlen të ceket se dhimbja e shpinës është bërë sëmundje mjaft e zakonshme kohëve të sotme, ndërkaq 33% e popullsisë së Britanisë përjetojnë dhimbje të tilla.

Shpeshherë është vështirë të identifikohet shkaktari i dhimbjes së shpinës, megjithatë ngritja e objekteve të rënda dhe lëndimet e mëhershme të shpinës luajnë rol.

Sidoqoftë, aplikacioni i ri i shëndetit ‘Kaia’, jua rekomandon tri ushtrimet e mëposhtme për të ndihmuar në reduktimin e dhimbjes së shpinës. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Shëndetësi
Cilët tinguj dhe ngjyra mund t'i shqetësojnë fëmijët me autizëm

Cilët tinguj dhe ngjyra mund t'i shqetësojnë fëmijët me autizëm

Shëndetësi
Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Shëndetësi Lajme
Akullorja – të vërtetat dhe lajthitjet

Akullorja – të vërtetat dhe lajthitjet

Të njohim produktet
Disa nga simptomat e hershme që tregojnë mundësinë e zhvillimit të sklerozës multiple

Disa nga simptomat e hershme që tregojnë mundësinë e zhvillimit të sklerozës multiple

Shëndetësi Lajme
Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Ushqimi mund të përmirësojë, por edhe të përkeqësojë sëmundjet! Ja çfarë duhet të shmangin disa pacientë

Shëndetësi
Kalo në kategori