LAJMI I FUNDIT:

“Trepça”: Minatorët e Artanës dhe Kishnicës ndërpresin grevën

“Trepça”: Minatorët e Artanës dhe Kishnicës ndërpresin grevën
Foto: Arkiv

Ndërmarrja “Trepça Sh.A” ka njoftuar se minatorët e Artanës kanë ndërprerë grevën.

Kështu kanë bërë të ditur ata përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook.

“Minatorët e Artanës dhe punëtorët e flotacionit në Njësinë Biznesore Minierat me Flotacion Kishnicë dhe Artanë e ndërpresin grevën dhe i rikthehen punës”, thuhet në njoftim.


Trepça e ka cilësuar si vendim të duhur dhe shumë të drejtë nga minatorët dhe punëtorët e Kishnicës dhe Artanës.

Minatorët e “Trepçës” kanë hyrë në ditën e nëntë të grevës. Ata po kërkojnë përmirësim të kushteve të punës, pagë të rregullt, sigurime shëndetësore dhe largimin e kryeshefit të ndërmarrjes. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Kurti vizitoi vendpunimet e rrugës Kijevë - Zahaq, buxheti i planifikuar për këtë projekt është 46 milionë euro

Kurti vizitoi vendpunimet e rrugës Kijevë - Zahaq, buxheti i planifikuar për këtë projekt është 46 milionë euro

Ekonomi
Shtesat e reja për fëmijë merren nga gushti, ministri Murati tregon se në skemë është një nënë me 10 fëmijë

Shtesat e reja për fëmijë merren nga gushti, ministri Murati tregon se në skemë është një nënë me 10 fëmijë

Ekonomi
Acibadem prin “i pari” në Turqi në kirurgjinë e veshkave

Acibadem prin “i pari” në Turqi në kirurgjinë e veshkave

Acibadem
Mjeku në shtëpi mundësuar nga

Mjeku në shtëpi mundësuar nga "KosovaMed" ofron mbështetje shëndetësore për të moshuarit në shtëpi

KosovaMed Healthcare
Mirëpritje e diasporës si kjo: IP Petrol dhe Heb's hapin dyert në Merdarë!

Mirëpritje e diasporës si kjo: IP Petrol dhe Heb's hapin dyert në Merdarë!

IP Petrol
Ftesë për ofertim: Trajnim për trajnerët në IPKO Telecommunications LLC

Ftesë për ofertim: Trajnim për trajnerët në IPKO Telecommunications LLC

IPKO
Kalo në kategori