LAJMI I FUNDIT:

Treni i shpejtë u përplas për autoambulancën e ngecur, aksident me fatalitet për shoferin dhe një infermier (Video)

Treni i shpejtë u përplas për autoambulancën e ngecur, aksident me fatalitet për shoferin dhe një infermier (Video)

Autoambulanca që ngeci në një vendkalim në Poznan të Polonisë, është përplasur nga treni shpejtë që po kalonte në atë moment.

Për pasojë, shoferi dhe një infermier kanë mbetur të vdekur, ndërsa nuk ka pasoja tjera në njerëz, transmeton Telegrafi.


Ende nuk dihet se si ngeci makina në atë hapësirë, por pamjet e tregojnë teksa manovrohej të përpiqej të largohej nga aty.

Raportohet se drejtuesi i trenit që po udhëtonte në termin të rregullt, nuk ka marrë ndonjë lëndim.

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki, ka qenë në mesin e atyre që i ngushëlluan familjarët e të përfshirëve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Botë
Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Azia

"Iranianët janë shumë të frikësuar"

Botë
Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Amerika Latine
Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Evropa
Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre

Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre"

Botë
Kalo në kategori