LAJMI I FUNDIT:

Toyota Mark X në edicionin e limituar prej 350 njësive (Foto)

Toyota Mark X në edicionin e limituar prej 350 njësive (Foto)

Modeli i ri, do të ngjajë sikur Camry por shumë më i gjerë

Reklama

Pas mungesës prej katër vitesh, Toyota Mark X GRMN është kthyer me sukses në Tokyo Auto Salon të Japonisë, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë japoneze, që është ekuivalenti i Camry që shitet në shtete tjera, do të arrijë në edicionin e limituar prej vetëm 35 njësive.

Krahasuar me versionin aktual, Mark X është shumë më agresiv dhe ka hapësira shumë më të mëdha për mbledhjen e ajrit dhe grill minimal, të gjitha me nuancë shkëlqyese të së zezës, si dhe rrota prej 19-inch me disqe alumini.

Në pjesën e pasme, vërehen hapësirat për ventilim, si dhe katër gypa për nxjerrjen e gazrave. Të integruara janë edhe frenat, me mbajtëse GR.

Nën kapak e ka motorin e vjetër 3.5 litra V6 që prodhon 313 kuaj fuqi, energji të cilën e dërgon në rrotat e pasme nëpërmjet gjashtë shpejtësive manuale.

Çmimi bazë i Toyota Mark X GRMN është 47 dollarë, ndërsa ata që duan me tavan të plastikës duhet të paguajnë 2,000 dollarë më shumë. Megjithëse ia heqë vetëm dhjetë kilogramë, ia lehtëson veturës qendrën e gravitacionit. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Michelin, prodhuesi francez i gomave i shet aksionet e saj në Rusi

Michelin, prodhuesi francez i gomave i shet aksionet e saj në Rusi

Auto
Versioni i Mansory i Rolls-Royce Phantom nuk është për shijen e të gjithëve

Versioni i Mansory i Rolls-Royce Phantom nuk është për shijen e të gjithëve

Auto
Mercedes-Benz Vision EQS është makina elektrike që u prit për një kohë të gjatë

Mercedes-Benz Vision EQS është makina elektrike që u prit për një kohë të gjatë

Modelet e Reja
Imazhi i ri i një prototipi Tesla Cybertruck na sjell atë që nuk e kemi parë më herët të kamionçinës së shumëpritur

Imazhi i ri i një prototipi Tesla Cybertruck na sjell atë që nuk e kemi parë më herët të kamionçinës së shumëpritur

Auto
Amerikanët po blejnë makina luksoze si kurrë më parë

Amerikanët po blejnë makina luksoze si kurrë më parë

Auto
Pronari i Jaguar Land Rover do të ndërtojë një fabrikë të re gjigante të baterive në Britani të Madhe

Pronari i Jaguar Land Rover do të ndërtojë një fabrikë të re gjigante të baterive në Britani të Madhe

Auto
Kalo në kategori