LAJMI I FUNDIT:

Tornadoja merr “me vete” depon në Nebraska, erërat frynin me shpejtësi mbi 250 km/h – nuk raportohet për të lënduar

Tornadoja merr “me vete” depon në Nebraska, erërat frynin me shpejtësi mbi 250 km/h – nuk raportohet për të lënduar

Një video amatore e regjistruar nga brendësia e një veture të parkuar, shfaq momentin kur tornadoja e fuqishme shkatërron gjithçka para vetes në Nebraska të SHBA-ve gjatë 26 prillit.

Bëhet fjalë për një depo të mallrave në Waverly të Nebraska, ku dyshohet se 70 punonjës gjendeshin brenda kur objekti u godit nga tornadoja që e “mori me vete”, transmeton Telegrafi.

Për fat të mirë nuk raportohet për lëndime të rënda në personel të depos që punonte brenda objektit – ndërsa erërat në ditën e 26 prillit po frynin me shpejtësi prej mbi 250 kilometra në orë.


Pamjet janë rrëqethëse dhe tregojnë sesi tornado shkatërron gjithçka përfshirë disa shtëpi dhe veturat e parkuara, por që brenda tyre nuk kishte njerëz.

Në shikim të parë dukej sikur objekti do t’i mbijetojë tornados, por me t’u afruar bëhet çdo herë më e fuqishme dhe në një moment e shkul kulmin dhe më pas tërë objekti shkatërrohet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Amerika
Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Amerika
Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Amerika
Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Amerika
Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Amerika
Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Amerika
Kalo në kategori