LAJMI I FUNDIT:

Tornado godet Tennesse në SHBA, humbin jetën gjashtë persona – dhjetëra tjerë lëndohen

Tornado godet Tennesse në SHBA, humbin jetën gjashtë persona – dhjetëra tjerë lëndohen

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë lënduar, pasi një tornado goditi Nashville në Tennesee, SHBA, raporton NBC News.

Në mesin e të vdekurve në Clarksville janë dy persona të rritur dhe një fëmijë, thuhet në kumtesën e Michelle Newell, zëdhënëses së qarkut Montgomery, në afërsi të qytetit që u godit nga tornadoja, transmeton Telegrafi.

23 persona tjerë nga Clarksville janë dërguar në spital për trajtim, pasi ishin lënduar, e zyra për situata të jashtëzakonshme në Neshville ka njoftuar se tre persona tjerë humbën jetën në Nesbitt Lane.


Gjithashtu u raportua “për dëme të mëdha materiale” në atë rajon, e nga kjo zyrë i është bërë thirrje banorëve që të shmangin qëndrimin pranë shtyllave elektrike të tensionit të lartë.

Kryebashkiaku i Nashville, Freddie O’Connell ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme dhe ka bërë thirrje për evakuim nga zonat e goditura rëndë.  /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=rcWczVli_X0&ab_channel=WVTM13News

Në trend Botë

Më shumë
MPB-ja e Serbisë: Faton Hajrizi edhe zyrtarisht i dyshuari kryesor për vrasjen e policit serb në Lloznicë

MPB-ja e Serbisë: Faton Hajrizi edhe zyrtarisht i dyshuari kryesor për vrasjen e policit serb në Lloznicë

Serbia
Scholz 'e poshtëroi' Vuçiqin në Beograd - kancelari gjerman e la ta priste para veturës presidentin serb

Scholz 'e poshtëroi' Vuçiqin në Beograd - kancelari gjerman e la ta priste para veturës presidentin serb

Serbia
Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Evropa

"Aeroplanët do të qëndrojnë në ajër", nga SHBA-ja në Australi nuk ka ngritje dhe ulje për shkak të problemeve me internetin

Australia
Sa fluturime janë prekur nga ndërprerjet globale të teknologjisë?

Sa fluturime janë prekur nga ndërprerjet globale të teknologjisë?

Botë
Babai i atentatorit kishte telefonuar policinë përpara se djali i tyre të plagoste Donald Trumpin

Babai i atentatorit kishte telefonuar policinë përpara se djali i tyre të plagoste Donald Trumpin

Amerika
Kalo në kategori