LAJMI I FUNDIT:

Tmerr në një qendër tregtare në Kinë – dyshemeja shembet papritmas, “gëlltiti” një grua dhe gjysmën e dyqanit

Tmerr në një qendër tregtare në Kinë – dyshemeja shembet papritmas, “gëlltiti” një grua dhe gjysmën e dyqanit

Pamjet dramatike tregojnë një aksident në lindje të Kinës, ku dyshemeja e një qendre tregtare u shemb.

Autoritetet bëjnë të ditur se dy persona janë lënduar ndërsa u shkaktuan dëme të konsiderueshme.


Ngjarja ka ndodhur më 23 mars, dhe në video shohim një grua duke parë mallin – para se të hapej humnera nën këmbët e saj!

Një vrimë e madhe “gëlltiti” gruan fatkeqe bashkë me gjysmën e dyqanit dhe mësohet se ndërtuesi – i cili po punonte poshtë, ka mbetur i bllokuar në rrënoja, raporton NDTV.

“Gruaja ka pësuar fraktura, ndërsa punëtori ka lënduar këmbën. Jemi duke u marrë aktivisht me këtë rast dhe po japim ndihmën e nevojshme”, tha një përfaqësues i qendrës tregtare.

Dyshohet se shembja e dyshemesë është shkaktuar nga një mur mbajtës i dëmtuar, por hetimi ende nuk ka përfunduar.

Zyrtarët po përpiqen të përcaktojnë nëse ka gabime të mëdha sigurie në qendër. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

SHBA me mesazh të qartë për Izraelin, nëse Tel Avivi vendos për një “kundërofensivë” kundër Iranit

Botë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, gjithçka ndodhi deri më tani - detajet, pamjet dhe reagimet, minutë pas minute

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, gjithçka ndodhi deri më tani - detajet, pamjet dhe reagimet, minutë pas minute

Botë
Pas sulmeve

Pas sulmeve "plotësisht të suksesshme" ndaj Izraelit, komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit merr një buqetë me lule

Botë
Si shtetet arabe 'e ndihmuan befas Izraelin të zmbrapsë sulmin e Iranit'

Si shtetet arabe 'e ndihmuan befas Izraelin të zmbrapsë sulmin e Iranit'

Botë
Si do të përgjigjet Izraeli? Eksperti britanik tregon tri opsionet e (pa)mundshme

Si do të përgjigjet Izraeli? Eksperti britanik tregon tri opsionet e (pa)mundshme

Botë
Nëse Izraeli i kundërpërgjigjet Iranit rrezikon 'hapjen e kutisë së Pandorës'

Nëse Izraeli i kundërpërgjigjet Iranit rrezikon 'hapjen e kutisë së Pandorës'

Botë
Kalo në kategori