0Shares

Sulmuesi i Prishtinës, është gjithnjë e më larg transferimit te skuadra e shqiptare e Tiranës, pasi drejtuesit e klubit në fjalë nuk duan të paguajnë 15 mije euro dëmshpërblim për ta huazuar lojtarin.

“Për momentin jo, me gjithë dëshirën që kemi pasur për ta pasur në ekip. Ata ndoshta mendojnë se Tirana e ka arkën plot, aq sa mund të japë parë edhe hua, mirëpo kjo nuk bëhet”.

“I mirëkuptoj drejtuesit kosovarë, të cilët duan të përfitojnë, por është e pamundur”, ka thënë administratori i Tiranës, Salih Tagani, për ‘Panorama Sport’.

Lojtari me këtë rast ka mbetur tejet i zhgënjyer, pasi më parë kishte marrë ‘dritën e gjelbër’ për të kaluar te Tirana në formë huazimi dhe pritej vetëm zyrtarizimi i transferit./Telegrafi/


Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)