Magjia e shijes gati për vetëm 30 sekonda!

Reklama

Gordon Ramsay prezanton ëmbëlsirën e shkëlqyeshme të përgatitur në shpejtësi, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 35 gramë sheqer pluhur;
– 225 gramë djathë maskarpone;
– 1 lugë vanilje ekstra;
– 4 lugë të vogla brendy, apo ndonjë verë deserti;
– 170 ml ajkë të ëmbël;
– 4 biskota;
– 225 ml kafe të fortë;
– çokollatë të grirë në rende.

Përgatitja:

Më parë përzieni ajkën e ëmbël dhe sheqerin.

Veçantë përzieni djathin maskarpone, verën dhe ekstraktin e vaniljes.

Pastaj përzieni tretjen me djathin maskarpone dhe ajkën e ëmbël.

Biskotat njomni në kafe, radhisni në një gotë dhe qitni sipër tretjen.

Reklama

Sipër ëmbëlsirës qitni çokollatën e grirë në rende.

/Telegrafi/