Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vazhdën e takimeve të sotme, ka takuar edhe përfaqësuesist e Listës Serbe.

Në këtë takim po merr pjes Dalibor Jevtiq dhe Goran Rakiq.

Para këtij takimi, presidenti ka takuar liderin e LDK-së, Isa Mustafa, Kadri Veselin nga PDK, Ramush Haradinajn nga AAK, dhe Fatmir Limajn nga Nisma.

Në takim presidentit nuk i shkoi kryeministri i vendit, Albin Kurti. /Telegrafi/