LAJMI I FUNDIT:

Thaçi kërkoi nga kryeministri i Togos të lobojë për njohjen e Kosovës nga vendet e Afrikës

Thaçi kërkoi nga kryeministri i Togos të lobojë për njohjen e Kosovës nga vendet e Afrikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar mbrëmë, në Nju Jork, edhe Kryeministrin e Togos, Komi Sélom Klassou.

Reklama

Kreu i shtetit e falënderoi kryeministrin togolez për mbështetjen e vendit të tij dhe e ftoi për të lobuar tek vendet e Afrikës perëndimore që nuk e kanë njohur Kosovën ta njohin shtetësinë e saj.

Gjithashtu, presidenti Thaçi tha se e mirëpret angazhimin e Togos për të konfirmuar mbështetjen e vendeve mike të Kosovës në Afrikën perëndimore për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare.

Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Sélom Klassou shprehën vullnetin e tyre për thellimin e bashkëpunimit dypalësh Kosovë-Togo në fusha si ekonomia, tregtia dhe shkëmbimi i studentëve. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin –  asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Janjiq: Shumica e njerëzve në Beograd e pranojnë realitetin – asgjë nuk mund të arrihet me forcë në Kosovë

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Daçiq i del në mbrojtje terroristit, thotë se video ku shihet Radoiçiq nuk është e ditës kur ndodhi sulmi terrorist

Lajme
Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Siguri
Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Lajme
Kalo në kategori