LAJMI I FUNDIT:

Testi shtëpiak zbulon a keni probleme me gjëndrën tiroide!

Testi shtëpiak zbulon a keni probleme me gjëndrën tiroide!

Ju nevojiten vetëm Jodi dhe shkopthi për pastrim të veshëve!

Testi i jodit sipas G.P. Malakhovit, autor i njohur i librave për vetëshërim, është i dobishëm për të gjithë, posaçërisht për ata të cilët kanë probleme me gjëndrën tiroide, transmeton Telegrafi.

Në mbrëmje para se të flini gjumë merrni povidon-jod, i cili blihet në barnatore.


Njomeni në jod shkopthin për pastrim të veshit dhe vizatoni me jod në parallërën e dorës së majtë tri linja: të hollë, të mesme dhe të trashë.

Prisni që linjat të thahen në lëkurën tënde dhe shtrijuni të flini gjumë në krevat.

Në mëngjes shikoni dorën. Nëse është zhdukur vetëm linja më e hollë, do të thotë që te ju me jodin çdo gjë është në rregull.

Organizmi nëpërmjet lëkurës ka marrë aq jod sa ka pasur nevojë.

Nëse, pos linjës më të hollë,janë zhdukur edhe e mesmja dhe e trasha, do të thotë që nuk keni mjaftueshëm jod në organizëm dhe duhet t’i kushtoni kujdes gjendjes së organizmit tuaj.

Nëse janë zhdukur të tri linjat, do të thotë që keni mungesë të madhe jodi në organizëm dhe që ju është rrezikuar posaçërisht gjëndra tiroide.

Kjo metodë është plotësisht e parrezikshme, sepse organizmi nëpërmjet lëkurës merr vetëm aq jod sa i nevojitet. /Telegrafi/

Në trend Shëndetësi

Më shumë
Thyerja e gishtit të madh: Shërimi është i gjatë dhe komplikimet janë të mundshme

Thyerja e gishtit të madh: Shërimi është i gjatë dhe komplikimet janë të mundshme

Kalo në kategori