LAJMI I FUNDIT:

Tentoi të fuste armë dhe municion në Kosovë nga Shqipëria, arrestohet 37 vjeçari në Vërmicë

Tentoi të fuste armë dhe municion në Kosovë nga Shqipëria, arrestohet 37 vjeçari në Vërmicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 10:45 në pikën kufitare në Vërmicë është ndaluar automjeti ‘golf’ me targa vendore me drejtues E.M., (1986) m/k.

Zyrtarët policorë në bashkëpunim me zyrtarët doganorë, gjatë kontrollit, në pjesën e pasme të automjetit kanë vërejtur një qese në të cilën kishte pasur sasi të municionit.

Tentoi të fuste armë nga Kosova në Shqipëri, arrestohet 26-vjeçari në Morinë
Lexo po ashtu Tentoi të fuste armë nga Kosova në Shqipëri, arrestohet 26-vjeçari në Morinë

“Në total janë konfiskuar: 577 fishekë të kalibrit 7.62 mm, 375 euro, 1 telefon mobil, dhe 1 automjet VW. Është njoftuar prokurori kujdestar i PTH -Prizren, ku me urdhër të tij është iniciuar rasti ‘Blerje, shpërndarje, furnizim apo shitje e paautorizuar e armëve dhe municionit’ dhe i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.


Policia e Kosovës ka njoftuar se mbetet e përkushtuar në parandalimin dhe luftimin e të gjitha dukurive të kundërligjshme. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori