LAJMI I FUNDIT:

Të shtëna me armë në Butel, një policë dërgohet në Qendrën Klinike në Shkup

Të shtëna me armë në Butel, një policë dërgohet në Qendrën Klinike në Shkup

Me 12 mars 2023 N.B dhe E.B janë privuar nga liria dhe u ndaluan në stacionin policor pasi së bashku me disa persona të tjerë më datë 12.03.2023 rreth orës 01:00 në rr. HT Karposh në Shkup, në afërsi të kryqëzimit të Radishanit kanë sulmuar fizikisht P.P. (zyrtarë policor që nuk ishte në detyrë), D.K. dhe F.G.

Reklama

Sipas kallëzimit, N.B., E.B. dhe M.S., të cilët ndodheshin në automjetin tip “BMW”, si dhe disa persona që ndodheshin në automjetin tip “Citroen”, i kanë bllokuar rrugën automjetit “Reno” në të cilin ndodheshin P.P., D.K. dhe F.G. dhe kanë filluar të godasin veturën si dhe i kanë sulmuar fizikisht. Pastaj P.P. ka qëlluar disa herë në ajër nga pistoleta zyrtare, pas së cilës personat që ndodheshin në mjetin “Citroen” janë larguar nga vendi ngjarjes.

Të sulmuarve iu është dhënë ndihma mjekësore në Qendrën Klinike në Shkup. Është njoftuar prokurori publik dhe po merren masa për zbardhjen e rastit.

Në trend Lajme

Më shumë
Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Lajme
Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Politikë
Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Politikë
Presidentja Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Presidentja Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Lajme
QUINT dhe BE-ja ripërsërisin qëndrimet kundër veprimeve të fundit të Kosovës në veri

QUINT dhe BE-ja ripërsërisin qëndrimet kundër veprimeve të fundit të Kosovës në veri

Lajme
Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Lajme
Kalo në kategori