LAJMI I FUNDIT:

Të hënën fluturon aeroplani “Migjeni” i Air Albania

Të hënën fluturon aeroplani “Migjeni” i Air Albania

Nesër paradite do të ngrihet në ajër për të fluturuar drejt Italisë avioni “Migjeni”.

Reklama

Linjat e para janë drejt Romës, e më pas në Milano Malpensa dhe në Bolonja.

Nisja do të bëhet me një ceremoni që do të organizohet në aeroportin “Nënë Tereza” rreth orës 10:00.

Ndërkohë është zbuluar se Air Albania, do të përdorë një avion të ri Boeing 737/800. Ky avion është një version i përmirësuar i 737-700 dhe rival i Airbus A320.

737-800 ka 162 vende për pasagjerë. Në fillim të vitit 2017, një 737-800 i ri vlerësohej me 48.3 milionë dollarë. /TCH/

Në trend Lajme

Më shumë
Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Lajme
Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Lajme
Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Lajme
Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Kronika e Zezë
Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Donjeta Zeqiraj
Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Lajme
Kalo në kategori