LAJMI I FUNDIT:

Sekuestrimi

23 Artikuj

Dogana e Kosovës sekuestron rreth 500 pako të barnave pa banderola

Dogana e Kosovës sekuestron rreth 500 pako të barnave pa banderola

Të Tjera
Dogana e Kosovës sekuestron mbi 35 mijë litra pije alkoolike të prodhuara pa autorizim

Dogana e Kosovës sekuestron mbi 35 mijë litra pije alkoolike të prodhuara pa autorizim

Të Tjera
Dosja e Prokurorisë: Leja e ndërtimit për një vilë në Brezovicë paguhej 10 mijë euro

Dosja e Prokurorisë: Leja e ndërtimit për një vilë në Brezovicë paguhej 10 mijë euro

Kosovë
Policia vendos shiritat në pronën gati tre hektarëshe, e sekuestruar përkohësisht me urdhër të gjykatës

Policia vendos shiritat në pronën gati tre hektarëshe, e sekuestruar përkohësisht me urdhër të gjykatës

Drejtësi
Urdhërohet sekuestrim i rreth 3 hektarë tokë në Veternik të Prishtinës, pretendohet se pronarëve iu mor me dallavere

Urdhërohet sekuestrim i rreth 3 hektarë tokë në Veternik të Prishtinës, pretendohet se pronarëve iu mor me dallavere

Drejtësi
Prokurori Maloku thotë se ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se përfitoi kundërligjshëm mbi 2 milionë euro nga ndërtimet në Brezovicë

Prokurori Maloku thotë se ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se përfitoi kundërligjshëm mbi 2 milionë euro nga ndërtimet në Brezovicë

Kosovë
Pronarë të vilave të sekuestruara në Brezovicë, gjykatës të të gjitha niveleve, politikanë e biznesmenë

Pronarë të vilave të sekuestruara në Brezovicë, gjykatës të të gjitha niveleve, politikanë e biznesmenë

Kosovë
Rasti Brezovica, u sekuestruan mbi 70 vila – aksioni vazhdon edhe për rreth 500 objekte të tjera pa leje

Rasti Brezovica, u sekuestruan mbi 70 vila – aksioni vazhdon edhe për rreth 500 objekte të tjera pa leje

Elfije Boletini
RMV: Aksion kontrollues ndaj argjendarive, u sekuestruan mbi 10 kilogram stoli ari të pa deklaruara

RMV: Aksion kontrollues ndaj argjendarive, u sekuestruan mbi 10 kilogram stoli ari të pa deklaruara

Maqedonia e Veriut
Toka, vilë luksoze dhe 4 makina, sekuestrohen pasuritë e të dënuarit për trafik narkotikësh në Shqipëri

Toka, vilë luksoze dhe 4 makina, sekuestrohen pasuritë e të dënuarit për trafik narkotikësh në Shqipëri

Shqipëri
Dogana e Kosovës kap mbi 8 mijë litra vaj motorik i kontrabanduar nga Irani

Dogana e Kosovës kap mbi 8 mijë litra vaj motorik i kontrabanduar nga Irani

Të Tjera
Miratohet raporti i Projektligjit për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar

Miratohet raporti i Projektligjit për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar

Financa
Parandalohet kontrabanda përmes autobusit, sekuestrohen pajisje për telefona mobil dhe kozmetikë

Parandalohet kontrabanda përmes autobusit, sekuestrohen pajisje për telefona mobil dhe kozmetikë

Të Tjera
Dogana e Kosovës sekuestron mallra të falsifikuara të markave të njohura

Dogana e Kosovës sekuestron mallra të falsifikuara të markave të njohura

Të Tjera
Sekuestrohet kokainë në një fermë në Holandë që kap vlerën e 195 milionë eurove, policia gjen edhe 11 milionë euro dhe armë

Sekuestrohet kokainë në një fermë në Holandë që kap vlerën e 195 milionë eurove, policia gjen edhe 11 milionë euro dhe armë

Evropa
Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para  

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para  

Kosovë
Qindra miliona euro të sekuestruara dhe konfiskuara

Qindra miliona euro të sekuestruara dhe konfiskuara

Financa
Sekuestrohen 600 mijë euro, dy norvegjezët po pastronin paratë në Shqipëri

Sekuestrohen 600 mijë euro, dy norvegjezët po pastronin paratë në Shqipëri

Shqipëri
Sekuestrohen dy armë në Prizren

Sekuestrohen dy armë në Prizren

Kronika e Zezë
ATK sekuestron afër 45 mijë euro

ATK sekuestron afër 45 mijë euro

Të Tjera
Dogana sekuestron 7 tonelata duhan të papërpunuar në Ferizaj (Foto)

Dogana sekuestron 7 tonelata duhan të papërpunuar në Ferizaj (Foto)

Kronika e Zezë
Skandaloze, sekuestrohen medikamente në tualetin e një auto-shkolle në Ferizaj (Foto)

Skandaloze, sekuestrohen medikamente në tualetin e një auto-shkolle në Ferizaj (Foto)

Kronika e Zezë
Sekuestrohen tri pompa të benzinës, depoja kryesore dhe 57 hektarë tokë në Ferizaj

Sekuestrohen tri pompa të benzinës, depoja kryesore dhe 57 hektarë tokë në Ferizaj

Të Tjera