LAJMI I FUNDIT:

Referendum

79 Artikuj

Lojërat e fatit, Kasami paralajmëron referendum

Lojërat e fatit, Kasami paralajmëron referendum

Maqedonia e Veriut
Zviceranët në referendum deklarohen rreth katër çështjeve – propozohet ndalimi i kryerjes së testimeve mbi kafshë

Zviceranët në referendum deklarohen rreth katër çështjeve – propozohet ndalimi i kryerjes së testimeve mbi kafshë

Evropa
Abdixhiku kundër referendumit të Serbisë në Kosovë: Kushtetuta dhe praktikat ndërkombëtare janë të qarta në këtë drejtim

Abdixhiku kundër referendumit të Serbisë në Kosovë: Kushtetuta dhe praktikat ndërkombëtare janë të qarta në këtë drejtim

Kosovë
Referendumi i Serbisë në Kosovë, opozita në heshtje

Referendumi i Serbisë në Kosovë, opozita në heshtje

Xhejlane Kaçiu
Referendumi i Serbisë në Kosovë, QUINT-i takon Osmanin, Konjufcën dhe Kurtin

Referendumi i Serbisë në Kosovë, QUINT-i takon Osmanin, Konjufcën dhe Kurtin

Kosovë
Rritet presioni për lejimin e referendumit të Serbisë në Kosovë, nga MPJD thonë se Serbia po synon të legjitimoj destabilizimin e veriut

Rritet presioni për lejimin e referendumit të Serbisë në Kosovë, nga MPJD thonë se Serbia po synon të legjitimoj destabilizimin e veriut

Kosovë
QUINT-i i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të lejojë OSBE-në të organizojë referendumin e Serbisë në Kosovë

QUINT-i i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të lejojë OSBE-në të organizojë referendumin e Serbisë në Kosovë

Kosovë
Qeveria e Kosovës e prerë për referendumin e Serbisë: E kemi bërë të qartë, votohet me postë, ose në Zyrën Ndërlidhëse në Prishtinë

Qeveria e Kosovës e prerë për referendumin e Serbisë: E kemi bërë të qartë, votohet me postë, ose në Zyrën Ndërlidhëse në Prishtinë

Xhejlane Kaçiu
Referendumi i Serbisë në Kosovë, Borrell thotë se qytetarëve duhet tu lejohet e drejta për votim

Referendumi i Serbisë në Kosovë, Borrell thotë se qytetarëve duhet tu lejohet e drejta për votim

Kosovë
Qeveria zvicerane u bën thirrje votuesve të refuzojnë referendumin mbi ndalimin e përdorimit të mbulesës

Qeveria zvicerane u bën thirrje votuesve të refuzojnë referendumin mbi ndalimin e përdorimit të mbulesës

Evropa
Propozohet që çdo qytetari në Zvicër t’i jepet nga 7,500 franga shtesë

Propozohet që çdo qytetari në Zvicër t’i jepet nga 7,500 franga shtesë

Botë
Pavarësia e Skocisë, Johnson refuzon kërkesën për një referendum tjetër

Pavarësia e Skocisë, Johnson refuzon kërkesën për një referendum tjetër

Nga Bota
Presidenti Meta sot bën publike idenë konkrete për referendumin

Presidenti Meta sot bën publike idenë konkrete për referendumin

Shqipëri
Meta: Të hënën do ju propozoj ide konkrete për referendumin

Meta: Të hënën do ju propozoj ide konkrete për referendumin

Shqipëri
28 vite nga referendumi për pavarësi të Kosovës

28 vite nga referendumi për pavarësi të Kosovës

Kosovë
KQZ refuzon kërkesën për referendum konsultativ në Kamenicë

KQZ refuzon kërkesën për referendum konsultativ në Kamenicë

Kosovë
Referendumi, instrument demokratik apo politik?

Referendumi, instrument demokratik apo politik?

Kosovë
Kryetari i Kamenicës nuk merr përgjigje nga KQZ lidhur me kërkesën për referendum

Kryetari i Kamenicës nuk merr përgjigje nga KQZ lidhur me kërkesën për referendum

Jehona Hulaj
Kërkohet ligj për Referendum

Kërkohet ligj për Referendum

Kosovë
Kastrati kërkon organizimin e referendumit konsultativ për reformën në arsim

Kastrati kërkon organizimin e referendumit konsultativ për reformën në arsim

Arsim
Britania nuk planifikon referendum të ri për BREXIT

Britania nuk planifikon referendum të ri për BREXIT

Nga Bota
Dështon referendumi për pavarësi, Kaledonia e Re mbetet franceze

Dështon referendumi për pavarësi, Kaledonia e Re mbetet franceze

Nga Bota
Dështon referendumi në Rumani, martesat gay ndalohen me ligj

Dështon referendumi në Rumani, martesat gay ndalohen me ligj

Nga Bota
Mickoski: Nuk ka përçarje në OBRM-PDUKM

Mickoski: Nuk ka përçarje në OBRM-PDUKM

Rexhep Azizi