LAJMI I FUNDIT:

Kosova dhe Serbia

24 Artikuj

Ambasadori Guerot: Pajtimi Francë-Britani, shembull për Kosovën e Serbinë

Ambasadori Guerot: Pajtimi Francë-Britani, shembull për Kosovën e Serbinë

Kosovë
Shefja e UNMIK-ut në Këshillin e Sigurimit, bën thirrje për normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë

Shefja e UNMIK-ut në Këshillin e Sigurimit, bën thirrje për normalizim të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Lajçak i shqetësuar me zhvillimet në veri, Kosova dhe Serbia të fokusohen në normalizim të marrëdhënieve

Lajçak i shqetësuar me zhvillimet në veri, Kosova dhe Serbia të fokusohen në normalizim të marrëdhënieve

Kosovë
BE: Po punojmë për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

BE: Po punojmë për gjetjen e një zgjidhjeje për targat

Kosovë
Marrëveshja për energjinë, reagon Rama: Kjo është rruga e duhur, të tjerat humbje kohe duke gënjyer veten

Marrëveshja për energjinë, reagon Rama: Kjo është rruga e duhur, të tjerat humbje kohe duke gënjyer veten

Kosovë
Bislimi paralajmëron plan B për targat: Do të japim afat 30 ditë para zbatimit

Bislimi paralajmëron plan B për targat: Do të japim afat 30 ditë para zbatimit

Kosovë
Mosftesa në Samitin për Demokracinë, eksperti amerikan: Kosova është shumë më demokratike sesa Serbia

Mosftesa në Samitin për Demokracinë, eksperti amerikan: Kosova është shumë më demokratike sesa Serbia

Kosovë
Amerika pret vazhdimin e moratoriumit dhe zotimin për Ujmanin

Amerika pret vazhdimin e moratoriumit dhe zotimin për Ujmanin

Kosovë
Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel në nivel të kryenegociatorëve

Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel në nivel të kryenegociatorëve

Kosovë
Përplasjet Kosovë-Serbi për regjistrat kadastralë

Përplasjet Kosovë-Serbi për regjistrat kadastralë

Kosovë
Reeker: Për Serbinë dhe Kosovën, status quo-ja është e paqëndrueshme

Reeker: Për Serbinë dhe Kosovën, status quo-ja është e paqëndrueshme

Kosovë
Kosova dhe Serbia me marrëveshje për pezullimin e vizitave

Kosova dhe Serbia me marrëveshje për pezullimin e vizitave

Kosovë
​Njohjet e reja peng të marrëveshjes finale me Serbinë

​Njohjet e reja peng të marrëveshjes finale me Serbinë

Kosovë
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë: Kosova dhe Serbia duhet ta gjejnë zgjidhjen bashkë me BE-në

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë: Kosova dhe Serbia duhet ta gjejnë zgjidhjen bashkë me BE-në

Kosovë
Para dialogut, qartësim i situatës politike

Para dialogut, qartësim i situatës politike

Kosovë
Merkel: Kosova e Serbia të ndjekin guximin politik të Zaevit e Tsiprasit për t’i zgjidhur problemet mes vete

Merkel: Kosova e Serbia të ndjekin guximin politik të Zaevit e Tsiprasit për t’i zgjidhur problemet mes vete

Kosovë
Vulin deri te Pendarovski: S’është punë e jotja se si Serbia do ta zgjidh çështjen e Kosovës

Vulin deri te Pendarovski: S’është punë e jotja se si Serbia do ta zgjidh çështjen e Kosovës

Maqedonia e Veriut
Ambasadori Scott: Zgjidhja përfshin njohjen reciproke të Kosovës dhe Serbisë – është paraqitur edhe në letrën e Trumpit

Ambasadori Scott: Zgjidhja përfshin njohjen reciproke të Kosovës dhe Serbisë – është paraqitur edhe në letrën e Trumpit

Kosovë
Kosovës e Serbisë u kujtohet se s’mund të hyjnë në BE pa bërë paqe

Kosovës e Serbisë u kujtohet se s’mund të hyjnë në BE pa bërë paqe

Kosovë
Pacolli: Serbia sërish me agresivitet kundër Kosovës, i shqetësuar për ngjarjen që ndodhi në Samitin Digjital në Beograd

Pacolli: Serbia sërish me agresivitet kundër Kosovës, i shqetësuar për ngjarjen që ndodhi në Samitin Digjital në Beograd

Kosovë
Phillips: Serbia duhet ta pranojë që e ka humbur Kosovën përgjithmonë

Phillips: Serbia duhet ta pranojë që e ka humbur Kosovën përgjithmonë

Kosovë
A preken parimet e Pakos së Ahtisaarit me ndryshimin e kufirit?

A preken parimet e Pakos së Ahtisaarit me ndryshimin e kufirit?

Kosovë
Tahiri: Krejt diskutimet për “korrigjim të kufijve” janë në ajër, nuk kemi projekt me e pa se çka po ndryshohet

Tahiri: Krejt diskutimet për “korrigjim të kufijve” janë në ajër, nuk kemi projekt me e pa se çka po ndryshohet

Kosovë
Haradinaj: Kosova nuk pranon zgjidhje të keqe me Serbinë

Haradinaj: Kosova nuk pranon zgjidhje të keqe me Serbinë

Kosovë