LAJMI I FUNDIT:

Fjetja

83 Artikuj

Koha kur shkoni për të fjetur mund ta parashikojë rrezikun e diabetit

Koha kur shkoni për të fjetur mund ta parashikojë rrezikun e diabetit

Shëndetësi Lajme
A e dini pse është e rëndësishme t’i hiqni stolitë para se të flini

A e dini pse është e rëndësishme t’i hiqni stolitë para se të flini

Trend
Tri shprehitë ‘e këqija’ që i kanë njerëzit inteligjentë

Tri shprehitë ‘e këqija’ që i kanë njerëzit inteligjentë

Lifestyle
Çfarë do të thotë të ëndërrosh se je shtatzënë

Çfarë do të thotë të ëndërrosh se je shtatzënë

Shtatzëna
Ndiheni sikur po bini kur jeni duke fjetur, çfarë përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Ndiheni sikur po bini kur jeni duke fjetur, çfarë përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Lifestyle
Keni probleme me fjetjen? Përmes këtyre ushqimeve do të thelloheni në gjumë

Keni probleme me fjetjen? Përmes këtyre ushqimeve do të thelloheni në gjumë

Lifestyle
Një teknikë e thjeshtë zvogëlon ankthin dhe stresin, por ju ndihmon edhe të flini më shpejt

Një teknikë e thjeshtë zvogëlon ankthin dhe stresin, por ju ndihmon edhe të flini më shpejt

Këshilla Lifestyle
A është i dobishëm apo i dëmshëm gjumi i pasdites? Përgjigjet e ekspertëve

A është i dobishëm apo i dëmshëm gjumi i pasdites? Përgjigjet e ekspertëve

Shëndetësi Lajme
E dini cila është temperatura më optimale për të fjetur

E dini cila është temperatura më optimale për të fjetur

Lifestyle
Higjiena e rregullt e gjumit ndikon në produktivitetin gjatë ditës

Higjiena e rregullt e gjumit ndikon në produktivitetin gjatë ditës

Shëndetësi Lajme
Dëshironi të flini shpejt? Konsumimi i ushqimit që mund t’ju ndihmojë gjatë natës

Dëshironi të flini shpejt? Konsumimi i ushqimit që mund t’ju ndihmojë gjatë natës

Këshilla mjekësore
Fjetja në punë do të jetë e mundur – japonezët dizajnojnë një kabinë të veçantë

Fjetja në punë do të jetë e mundur – japonezët dizajnojnë një kabinë të veçantë

Lifestyle
Gërhitja nuk është gjithmonë e padëmshme, ndonjëherë mund të jetë shenjë e gjendjeve serioze

Gërhitja nuk është gjithmonë e padëmshme, ndonjëherë mund të jetë shenjë e gjendjeve serioze

Shëndetësi Lajme
Çfarë mund të thotë nëse zgjoheni mes orës 3 dhe 5 të mëngjesit?

Çfarë mund të thotë nëse zgjoheni mes orës 3 dhe 5 të mëngjesit?

Të tjera
Një teknikë unike mund t’ju ndihmojë të bini më shpejt në gjumë

Një teknikë unike mund t’ju ndihmojë të bini më shpejt në gjumë

Këshilla Lifestyle
Njerëzit që flenë rregullisht gjatë ditës, priren të kenë tru më të shëndetshëm

Njerëzit që flenë rregullisht gjatë ditës, priren të kenë tru më të shëndetshëm

Shëndetësi Lajme
Çfarë duhet të bëni kur fëmijës i mbyllen sytë dhe nuk do të bjerë në gjumë

Çfarë duhet të bëni kur fëmijës i mbyllen sytë dhe nuk do të bjerë në gjumë

Këshilla për prindër
Si të flemë më mirë gjatë netëve të nxehta të verës

Si të flemë më mirë gjatë netëve të nxehta të verës

Këshilla Lifestyle
Pesë gjëra që bëni gjatë ditës dhe pastaj nuk mund të flini natën

Pesë gjëra që bëni gjatë ditës dhe pastaj nuk mund të flini natën

Këshilla Lifestyle
Një truk i ‘psikologjisë së kundërt’ do t’ju ndihmojë të bini në gjumë në pak minuta

Një truk i ‘psikologjisë së kundërt’ do t’ju ndihmojë të bini në gjumë në pak minuta

Lifestyle
Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Këshilla mjekësore
Flini me çorape ose i mbathni në shtrat: Ja pse duhet ta ndërpritni këtë praktikë

Flini me çorape ose i mbathni në shtrat: Ja pse duhet ta ndërpritni këtë praktikë

Këshilla mjekësore
Pse nuk është mirë të flini me kafshë shtëpiake

Pse nuk është mirë të flini me kafshë shtëpiake

Këshilla për kafshët
Zakoni i harruar mesjetar me “dy fjetje”

Zakoni i harruar mesjetar me “dy fjetje”

Fakte