LAJMI I FUNDIT:

Biblioteka

45 Artikuj

Largohet më në fund bufi nga i cili u mbyll biblioteka e kolegjit të Xhorxhias për ditë të tëra

Largohet më në fund bufi nga i cili u mbyll biblioteka e kolegjit të Xhorxhias për ditë të tëra

Fun Lajme
Biblioteka britanike heq dorë nga gjoba për librin e vonuar 58 vjet

Biblioteka britanike heq dorë nga gjoba për librin e vonuar 58 vjet

Interesante
Hapja e bibliotekës së parë shqipe në Manastir, iniciativë e studentes Emira Selimi

Hapja e bibliotekës së parë shqipe në Manastir, iniciativë e studentes Emira Selimi

Maqedonia e Veriut
Biblioteka e Familjes Vlora

Biblioteka e Familjes Vlora

Fakte
Në Dubai hapet biblioteka mbresëlënëse, që ka formën e mbajtëses së Kuranit

Në Dubai hapet biblioteka mbresëlënëse, që ka formën e mbajtëses së Kuranit

Kuriozitete
​Bibliotekat e fakulteteve në UP me mangësi të shumta

​Bibliotekat e fakulteteve në UP me mangësi të shumta

Arsim
Biblioteka e Idahos me listë të gjatë të personave që presin për të lexuar librin e 8-vjeçarit, që e kishte fshehur në dollap

Biblioteka e Idahos me listë të gjatë të personave që presin për të lexuar librin e 8-vjeçarit, që e kishte fshehur në dollap

Interesante
Misteret e Bibliotekës Françeskane në Shkodër

Misteret e Bibliotekës Françeskane në Shkodër

Cult+
Në Bibliotekën e Gjilanit vendoset pllaka e sallës së lexuesve me emrin e Agon Musliut

Në Bibliotekën e Gjilanit vendoset pllaka e sallës së lexuesve me emrin e Agon Musliut

Kosovë
Mbledhësit e plehrave ndërtuan një bibliotekë për librat e braktisur

Mbledhësit e plehrave ndërtuan një bibliotekë për librat e braktisur

Trend
Milan Kundera dhuron bibliotekën dhe arkivat e tij

Milan Kundera dhuron bibliotekën dhe arkivat e tij

Cult+
Në Obiliq nis ndërtimi i Bibliotekës së Qytetit

Në Obiliq nis ndërtimi i Bibliotekës së Qytetit

Komunat
Biblioteka për të cilën ka shkruar Borgesi

Biblioteka për të cilën ka shkruar Borgesi

Cult+
Erdogan hap dyert e bibliotekës së jashtëzakonshme në pallatin presidencial në Ankara

Erdogan hap dyert e bibliotekës së jashtëzakonshme në pallatin presidencial në Ankara

Nga Bota
Hapet mini-biblioteka e parë në Prishtinë

Hapet mini-biblioteka e parë në Prishtinë

Cult+
Synohet ngritja e 12 mini-bibliotekave në 12 lagje të Prishtinës

Synohet ngritja e 12 mini-bibliotekave në 12 lagje të Prishtinës

Komunat
Koleksioni me mbi një milion libra, në bibliotekën më moderne në botë

Koleksioni me mbi një milion libra, në bibliotekën më moderne në botë

Interesante
Dhjetë bibliotekat më mbresëlënëse në botë

Dhjetë bibliotekat më mbresëlënëse në botë

Fakte
Universiteti i Bolonjës krijon bibliotekë për 30 mijë librat e Ecos

Universiteti i Bolonjës krijon bibliotekë për 30 mijë librat e Ecos

Cult+
Kryeparlamentari Veseli lanson bibliotekën digjitale të Kosovës

Kryeparlamentari Veseli lanson bibliotekën digjitale të Kosovës

Kosovë
Bibliotekat më të bukura të cilat çdo adhurues i librave duhet t’i vizitojë (Foto)

Bibliotekat më të bukura të cilat çdo adhurues i librave duhet t’i vizitojë (Foto)

Çfarë të vizitosh
Pse duhet të rrethoheni edhe me librat që nuk do t’i lexoni?

Pse duhet të rrethoheni edhe me librat që nuk do t’i lexoni?

Cult+
Biblioteka në tri rrotë

Biblioteka në tri rrotë

Cult+
Biblioteka e librave të ndaluar

Biblioteka e librave të ndaluar

Fakte