LAJMI I FUNDIT:

Aeroplanet

19 Artikuj

SHBA-ja sulmoi Irakun me aeroplanë që e kishte bombarduar Serbinë në vitin 1999

SHBA-ja sulmoi Irakun me aeroplanë që e kishte bombarduar Serbinë në vitin 1999

Nga Bota
​Aeroplanët në ANP ‘Adem Jashari’ pa sqarime për udhëtarët në gjuhën shqipe

​Aeroplanët në ANP ‘Adem Jashari’ pa sqarime për udhëtarët në gjuhën shqipe

Të Tjera
Hakmarrja turke për bombën në Stamboll, aeroplanët e tyre bombarduan fshatrat kurde në Siri

Hakmarrja turke për bombën në Stamboll, aeroplanët e tyre bombarduan fshatrat kurde në Siri

Turqia
Rusia po humbet aeroplanë në Ukrainë më shpejt se sa mund t’i zëvendësojë – thotë inteligjenca britanike

Rusia po humbet aeroplanë në Ukrainë më shpejt se sa mund t’i zëvendësojë – thotë inteligjenca britanike

Nga Bota
Pse nuk duhet ta hani kurrë bukën pa pagesë në aeroplan

Pse nuk duhet ta hani kurrë bukën pa pagesë në aeroplan

Udhëtime
E tërë bota është “ndalur” për shkak të coronavirusit, mirëpo aeroplanët po vazhdojnë të fluturojnë  

E tërë bota është “ndalur” për shkak të coronavirusit, mirëpo aeroplanët po vazhdojnë të fluturojnë  

Nga Bota
Aeroplanët amerikanë dhe kanadezë përgjojnë 2 aeroplanë rusë pranë Alaskës

Aeroplanët amerikanë dhe kanadezë përgjojnë 2 aeroplanë rusë pranë Alaskës

Nga Bota
Avionët luftarakë rus përpiqen të hyjnë në hapësirën ajrore të Mbretërisë së Bashkuar

Avionët luftarakë rus përpiqen të hyjnë në hapësirën ajrore të Mbretërisë së Bashkuar

Nga Bota
Rusia nuk mund të garantojë sigurinë e aeroplanëve luftarakë turq në Siri

Rusia nuk mund të garantojë sigurinë e aeroplanëve luftarakë turq në Siri

Nga Bota
Turqia rrëzon dy aeroplanë luftarakë sirianë dhe shkatërron 100 tanke

Turqia rrëzon dy aeroplanë luftarakë sirianë dhe shkatërron 100 tanke

Nga Bota
Për shkak të stuhisë ‘Dennis’, aeroplanët po ‘luftojnë’ me erëra të forta për të zbritur në aeroportin e Heathrow të Londrës

Për shkak të stuhisë ‘Dennis’, aeroplanët po ‘luftojnë’ me erëra të forta për të zbritur në aeroportin e Heathrow të Londrës

Nga Bota
Mënyra se si Kina u izolua nga pjesa tjetër e botës nga toka, ajri dhe deti

Mënyra se si Kina u izolua nga pjesa tjetër e botës nga toka, ajri dhe deti

Nga Bota
Dy avionë të Forcave Ajrore përplasen për njëri-tjetrin në Gjermani, autoritetet në kërkim të pilotëve të cilët kanë kërcyer (Video)

Dy avionë të Forcave Ajrore përplasen për njëri-tjetrin në Gjermani, autoritetet në kërkim të pilotëve të cilët kanë kërcyer (Video)

Nga Bota
AAC inspekton disa aeroplanë, nuk gjen parregullsi

AAC inspekton disa aeroplanë, nuk gjen parregullsi

Të Tjera
Dy tipeve të aeroplanëve Boeing u ndalohet fluturimi mbi Kosovë

Dy tipeve të aeroplanëve Boeing u ndalohet fluturimi mbi Kosovë

Kosovë
Erërat me shpejtësi prej 130 kilometrave në orë, iu shkaktuan probleme aeroplanëve derisa ngiheshin dhe aterronin në pistë (Video)

Erërat me shpejtësi prej 130 kilometrave në orë, iu shkaktuan probleme aeroplanëve derisa ngiheshin dhe aterronin në pistë (Video)

Interesante
Pamje që dëshmojnë se si pilotët ukrainas kryejnë manovra të rrezikshme, fluturojnë pak metra mbi kokat e kolegëve (Video)

Pamje që dëshmojnë se si pilotët ukrainas kryejnë manovra të rrezikshme, fluturojnë pak metra mbi kokat e kolegëve (Video)

Interesante
Bullgaria do të blejë avionë luftarakë nga aleatët e NATO-s

Bullgaria do të blejë avionë luftarakë nga aleatët e NATO-s

Nga Bota
Përplasen aeroplanët në aeroportin e Torontos (Foto)

Përplasen aeroplanët në aeroportin e Torontos (Foto)

Nga Bota