LAJMI I FUNDIT:

Swan Lake dhe Carmen këtë muaj në Cinestar Megaplex live nga Londra

Swan Lake dhe Carmen këtë muaj në Cinestar Megaplex live nga Londra

SWAN LAKE 

Direkt nga Royal Opera House e Londrës CineStar ju sjellë shfaqjet në Transmetim Live. 

Me datë 24 Prill vjen baleti magjik Swan Lake. “Swan Lake’’ (Liqeni i Mjellmave), është një kryevepër baleti e përjetshme që ka mahnitur audiencën për breza të tërë me historinë e tij magjepsëse dhe kërcimin e sofistikuar. I vendosur në partiturën jashtëzakonisht të bukur të Çajkovskit, ky balet tregon përrallën e Odetës, një princeshë e mallkuar për t’u shndërruar në një mjellmë çdo ditë, dhe Princit Siegfried, i cili bie në dashuri me të. Ndërsa historia shpaloset, Princi Siegfrid duhet të lundrojë në makinacionet e magjistarit të keq Rothbart, i cili maskon vajzën e tij Odile si Odette për të mashtruar princin. Me koreografinë e tij marramendëse dhe thellësinë emocionale, “Liqeni i Mjellmave” vazhdon të magjeps audiencën në mbarë botën, duke e bërë atë një domosdoshmëri si për entuziastët me përvojë të baletit ashtu edhe për të rinjtë.

CARMEN

Me datë 1 Maj CineStar ju ”CARMEN”sjellë në transmetim live direkt nga Royal Opera House e Londrës. “Carmen” është një operë pasionante dhe e zjarrtë që tregon historinë e gruas cigane joshëse dhe me shpirt të lirë, Carmen, dhe lidhjet e saj të trazuara të dashurisë. E vendosur në Sevilje, Spanjë, kjo operë ikonë e kompozuar nga Georges Bizet është një përrallë e përjetshme e dashurisë, xhelozisë dhe tradhtisë që vazhdon të magjeps audiencën me muzikën e saj të paharrueshme dhe historinë dramatike.

Opera hapet me Carmen që magjeps zemrat e burrave ndërsa punon në një fabrikë cigaresh. Sharmi i saj magnetik tërheq vëmendjen e Don José, një ushtar që bëhet i fiksuar pas saj. Pavarësisht rezistencës së tij fillestare, Don José bie thellë në dashuri me Carmen, duke çuar në një zinxhir tragjik ngjarjesh që përfundimisht do të vulosin fatin e tyre.

Të gjithë ju adhuruesit e filmave dhe spektakleve, biletat mund ti bleni në cinestarcinemas-ks.eu përmes aplikacionit CineStar Cinemas Kosovo, ose në arkat e kinemasë.

Në trend Ekonomi

Më shumë
Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Peci shpërndau vaksina nga ajri kundër tërbimit: Është sëmundje vdekjeprurëse që bartet nga kafsha tek njeriu

Ekonomi
Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Ekonomi
Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Perfetta Pashteta
UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT
Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

IP Petrol
A don me ditë qysh me u dok ma s'miri?

A don me ditë qysh me u dok ma s'miri?

Melodia Px
Kalo në kategori