LAJMI I FUNDIT:

Super-makinë e re tërësisht elektrike, do të prezantohet së shpejti me 1,200 kuaj fuqi (Video)

Super-makinë e re tërësisht elektrike, do të prezantohet së shpejti me 1,200 kuaj fuqi (Video)

Makina pritet të arrijë deri në 330 kilometra në orë, si dhe precizitet në zënien e kthesave, si asnjë veturë që del në rrugë ditëve të sotme

Reklama

Drako Motor është një kompani e re, me bazë në Silicon Walley që do të prezantojë që shpejti modelin Drako GTE, që thuhet të jetë një super-makinë e re tërësisht elektrike, me fuqi absurd të lartë, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë që pritet t’i ketë 1,200 kuaj fuqi, do të ketë perfomancë shumë të lartë, me maksimumin e kontrollit dhe sigurisë.

Vetëm pak të dhëna janë treguar lidhur me këtë EV, që do t’i ketë katër ulëse dhe që mund të arrijë deri në 330 kilometra në orë.

Në një pamje të shpërndarë, shfaqet vetëm një dritë, që është mjaft e ngushtë dhe formën që ka pjesa e përparme.

Modelin Drako GTE, do ta shohim zyrtarisht më 16 gusht, gjatë një aktiviteti në Pebbles Beach Car Week. /Telegrafi/