LAJMI I FUNDIT:

Sundoi botën e modës, nuk ngrihej nga krevati për një pagesë më të ulët se 10.000 dollarë në ditë. Sot atë pakkush e njeh!

Sundoi botën e modës, nuk ngrihej nga krevati për një pagesë më të ulët se 10.000 dollarë në ditë. Sot atë pakkush e njeh!

Ish-manekinia kanadeze mban titullin e “manekines më me ndikim të të gjitha kohëve”

Reklama

Linda Evangelista (55) është një nga top manekinet më të suksesshme të të gjitha kohërave, transmeton Telegrafi.

Kjo bukuroshe kanadeze me origjinë italiane hyri në botën e modelimit në vitin 1989 dhe për një kohë shumë të shkurtër u bë super-manekinia më e kërkuar në botë.

Fytyra e saj zbukuronte mbi 700 ballina revistash në të gjithë planetin.

Falë bukurisë së saj, Linda Evangelista u bë shpejt një nga modelet më të njohura nga vitet ’90 të shekullit të kaluar, por me një ndryshim drastik të modelit të flokëve, kjo bukuri kanadeze me origjinë italiane, së pari tronditi botën e modës, dhe më vonë kjo i solli asaj famë botërore.

Ajo ishte anëtare e “Big Six” që ishte një grup i famshëm i supermodeleve në vitet 1990 që përfshinte Naomi Campbell, Cindy Crawford, Kate Moss, Christy Turlington Burns si dhe Claudia Schiffer.

Modelja e pasarelave, që në të kaluarën kishte deklaruar se nuk “ngrihej nga krevati për një pagesë më të ulët se 10.000 dollarë në ditë”, duket e tjetërsuar tashmë, ashtu siç shfaqet dhe në foto.

Në vitin 1987, kur ajo e kishte 22 vjet, Linda u martua me shefin e agjencisë së modës Gerard Marie, me të cilin jetoi gjashtë vjet.

Sot, Linda jeton shumë larg botës së modës dhe fotot e saj të fundit tregojnë se bukuria e saj nuk zbehet. Ajo është plotësisht e përkushtuar ndaj djalit të saj dhe gëzon të mirat e jetës me të.

/Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

‘Çdo mëngjes i numëroj thinjat dhe rrudhat’ – Salma Hayek tregoi si duket pa makijazh

Femra
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Moda
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Michelle Pfeiffer ka pozuar pa grim dhe ka treguar se sa e përsosur duket në dekadën e shtatë

Michelle Pfeiffer ka pozuar pa grim dhe ka treguar se sa e përsosur duket në dekadën e shtatë

Femra
Kalo në kategori