Prifti Kristofer është therur disa herë me thikë në kishën Pierre-d’Aren në Nice të Francës, kurse një murgeshë është lënduar në sulmin që e realizoi një person i panjohur.

Reklama

Që të dy janë dërguar në spital, derisa mediat franceze raportojnë se sulmuesi është vrarë, transmeton Telegrafi.

Prifti dhe murgesha janë dërguar në spital me autoambulancë dhe thuhet se jeta e tyre nuk është në rrezik.

Burri është arrestuar në mëngjes në Nice, pas sulmit me thikë në kishë Saint-Pierre-d’Aren, shkruan e përditshmja Le Parisien.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin, për të cilin policia deri më tani nuk po e trajton si akt terrorist. /Telegrafi/

Reklama