LAJMI I FUNDIT:

Suksesi i Lipo Dietës në Hollywood dhe Kroaci e më gjerë

Suksesi i Lipo Dietës në Hollywood dhe Kroaci e më gjerë

Monica Bellucci, Jennifer Aniston dhe ish-presidentja e Republikës së Kroacisë – Kolinda Grabar Kitaroviq humbën peshë me një dietë liposuction.

Dieta e liposuksionit prej vitesh ka çmendur Hollywood-in, ndërsa para disa vitesh mediat botërore raportuan se ish-presidentja kroate Kolinda Grabar Kitaroviq kishte humbur deri në 20 kilogramë me ndihmën e kësaj diete. Shumë yje ballkanikë kanë vlerësuar rezultatet e kësaj diete të popullarizuar, por këtë metodë për humbje peshe e kanë provuar edhe Monica Bellucci dhe Jennifer Aniston.

Autori i metodës është dietologu Kenan Mandra, i cili pohon se me ndihmën e dietës mesdhetare, aminoacideve dhe fibrave të veçanta bimore, mund të humbni kilogramët shumë shpejt pa asnjë pasojë shëndetësore. Ai personalisht e ndihmoi ish – presidenten kroate Kolindën të humbiste 20 kilogramë në një kohë të shkurtër me dietën e tij duke zhvilluar një protokoll të veçantë të quajtur Dieta e Liposuksionit “LIPO Dieta” e cila u testua klinikisht dhe ku pacientët humbën mesatarisht 9% të rezervave të yndyrës ose nga 5 në 11 kilogramëvetëm 14 ditë.

Autori i kësaj diete inovative është dietologu Kenan Mandra, i cili ka arritur të ndihmojë personalitete të njohura, duke përfshirë edhe ish-  presidenten kroate Kolinda Grabar Kitaroviq dhe Jennifer Aniston. Megjithatë, në këtë rast, fokusi kthehet drejt suksesit të Monica Bellucci dhe mënyrës se si ajo arriti të dobësohet duke përdorur këtë metodë të veçantë.

Monica Bellucci, një ikonë e bukurisë, ka përdorur këtë metodë dhe ka marrë vëmendjen publike me rezultatet e saj të shkëlqyera. Përmes kësaj diete, e bazuar në ushqimin mesdhetar, aminoacide dhe fibra bimore, ajo ka arritur të shënojë një humbje të shpejtë pa pasojat negative për shëndetin.

Monica Bellucci është një dëshmi e suksesit të kësaj diete”, thotë Mandra, i cili vetë ka humbur 40 kilogramë duke qenë nje nga përdoruesit e parë të kësaj metode.

Si humbi peshën Kolinda ?

Dietologu Mandra shpjegon se ky protokoll funksionon duke detyruar trupin të përdorë rezervat e veta të yndyrës për energji. Duke u bazuar në fakte shkencore, prova klinike dhe përvojën e mbi 100,000 njerëzve, dieta është e lehtë për t’u përdorur dhe jep rezultate të shpejta dhe të qëndrueshme, pa rrezikuar shëndetin e përdoruesit.

Vitin e fundit, vetë politikania ka treguar shpesh dietën që ka ndjekur dhe me të cilën ka humbur gati 30 kilogramë. Bëhet fjalë për dietën e liposuksionit, një program për humbje të shëndetshme në peshë të krijuar nga një nutricionist nga Sarajeva Kenan Mandra.

– Shumë njerëz më pyesin se cili është sekreti im dhe unë përgjigjem se për linjën time të mirë janë përgjegjëse stërvitja dhe LIPO Dieta – u përgjigj Kolinda.

Ajo gjithashtu tregoi se nga çfarë përbëhet dieta e saj:

Ajo shpjegon se pi shumë ujë, shmang kafenë për shkak të kafeinës, si dhe verën e kuqe për shkak të intolerancës ndaj histaminës. Për vajrat përdor vaj ulliri të bërë vetë dhe pak gjalpë.

Gjithmonë ka shumë fruta dhe perime në frigorifer, veçanërisht avokado. Ajo përjashtoi plotësisht sheqerin dhe bukën nga dieta e saj dhe për të qëndruar aktive dhe e ngopur gjatë ditës, me suplementet e LIPO Dietës, një nga faktorët kyç për humbje të suksesshme në peshë sipas programit dietik të liposuksionit.

Dieta hollivudiane është e disponueshme edhe në Republikën e Kosovës

“Dieta e liposukcionit funksionon në parimin e detyrimit të trupit të ushqehet me rezervat e veta të yndyrës. Protokolli bazohet në fakte shkencore, prova klinike dhe përvoja të mbi 100,000 njerëzve gjatë 10 viteve të fundit. Dieta është e lehtë për t’u përdorur, jep rezultate të shpejta dhe të qëndrueshme dhe është plotësisht e sigurt për shëndetin. Sekreti është në aftësinë e trupit për t’u ushqyer me burime të ndryshme energjie, përfshirë yndyrën e tij, dhe ky protokoll e bën të mundur këtē”, shpjegon Mandra, i cili vetë humbi 40 kilogramë dhe ishte përdoruesi i parë i kësaj diete.

Filloni tani – rezultatet e para do t’i shihni në 2 ditë

Dieta e liposuksionit është një metodë e testuar klinikisht, e sigurt për shëndetin dhe e thjeshtë në përdorim. Nëse keni probleme me peshën e tepërt dhe dëshironi të provoni Dietën e Liposuksionit, mund të kontaktoni Qendrën për Humbje Peshe në Prishtinë.

Telefononi në numrin +383 48 40 50 40 dhe konsulenti ekspert do t’ju njohë me të gjitha detajet e programit dhe nëse keni mundësi të vini personalisht, keni shërbimet e matjes antropometrike, matjes së statusit vitamino-mineral të trupit, si dhe këshillim për programin e humbjes së peshës së bashku me ndihmat dhe instukcionet e detajuar për humbje peshe (aminoacide dhe fibra bimore) që prodhohen në Bashkësinë Evropiane (BE) sipas standardeve më të larta farmaceutike.

Filloni rrugëtimin tuaj drejt një peshe ideale dhe – rezultatet e para do t’i shihni vetëm pas 2 ditësh! Për më shumë informacion, vizitoni www.LipoDIET.al dhe zbuloni më shumë për suksesin e Monica Belluccit dhe shume te tjerëve me këtë metodë të rrallë të humbjes së peshës.