Një stuhi me erëra të forta dhe reshje shiu lokale ka përfshirë mesditën e sotme zonat bregdetare në Shqipëri.

Në një video të publikuar nga Meteo Balkan, shihen se si pushuesit largohen nga plazhi i Durrësit për shkak të erërave të forta.

Nga pamjet shihen pushuesit duke u larguar me shpejtësi pasi era ka ngritur rërën e plazhit dhe objekte të tjera duke paraqitur rrezik për njerëzit.

Moti i keq përfshin edhe jugun e Shqipërisë, erërat e forta godasin Ksamilin Moti i keq përfshin edhe jugun e Shqipërisë, erërat e forta godasin Ksamilin

Deti gjithashtu duket i dallgëzuar këtë të premte. Kjo situatë ka bërë që plazhet të braktisen nga pushuesit me shprehën se moti do të përmirësohet në orët në vazhdim. /Telegrafi/