LAJMI I FUNDIT:

Studentët e Departamentit Dizajn Mode në Uni Universum International College mahnitën publikun me kreacionet e tyre në Prishtina Fashion Night

Studentët e Departamentit Dizajn Mode në Uni Universum International College mahnitën publikun me kreacionet e tyre në Prishtina Fashion Night

Studentët Uni Universum International College prezantuan kreacionet e tyre në Prishtina Fashion Night të cilët ishin pjesë për herë të tretë në evenimentin më të rëndësishëm të modës në vend.

Ata u përfaqësuan denjësisht me koleksionin për të rritur.

Uni Universum International College  vazhdon t’i ofroj studentëve mundësi të arta për t’u rritur në karrierë dhe shumë shpejt do të jetë pjesëmarrës edhe në evente të tjera të rëndësishme.

Duke prodhuar një koleksion të rrobave të modës, sintetizuar kërkimin dhe hartimin në vizatimet e punës, rezultatet përfundimtare, studentët po ndjekin ciklin e plotë të modelimit dhe prodhimit të modës.

E poashtu Uni Universum International College  u ofron studentëve pajisje të specializuara, kjo përfshin bibliotekën, laboratorin e dizajnit të modës, pajisje dhe mjete profesionale, makina qepëse, manikene etj.

Për më shumë informacione kontaktoni në:

Nr.tel: +383 44 144 062

E-mail:info@universum-ks.org

Facebook: Kolegji Universum

Instagram: Kolegji Universum

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

ECO TEK
Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Ekonomi
Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Ekonomi
Ngjarja e vitit në American Retail Park në Pejë

Ngjarja e vitit në American Retail Park në Pejë

American Retail Park
Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall
Në cilat vende Kosova eksporton më së shumti, e nga kush importojmë?

Në cilat vende Kosova eksporton më së shumti, e nga kush importojmë?

Ekonomi
Kalo në kategori