Në Nurburgring të Gjermanisë, është filmuar modeli i ri nga Aston Martin.

Në videon e xhiruar nga afër, shihet DB11 me shtresën e kamuflazhin që fsheh shumë nga linjat dhe formësimet e jashtme, transmeton Telegrafi. Megjithatë, shihet grilli i gjerë, i cili e rritë aerodinamikën.

Kjo makinë me 4.8 litra turbo-dyshe V8, sipas të gjitha gjasave pritet t’i ketë 525 kuajfuqi.

Sipas mënyrës se si lëvizë, mund të thuhet se kemi të bëjmë me një mekanizëm të përpiktë që ka teknologji të lartë.

Megjithatë, prodhuesi automobilistik nga Britania e Madhe nuk bën të ditur se kur do të lansohet apo sa do të kushtojë. /Telegrafi/