LAJMI I FUNDIT:

Sondazhi i Klan Kosovës për Gjilanin: Lutfi Haziri (LDK) – 46.3%, Alban Hyseni (LVV) – 40.7%

Sondazhi i Klan Kosovës për Gjilanin: Lutfi Haziri (LDK) – 46.3%, Alban Hyseni (LVV) – 40.7%

Sipas sondazhit të realizuar nga profesori Tomor Qela, “Matjet e Opinionit Publik”, të shpalosur në Rubikon të Klan Kosovës del se në Gjilan do të ketë balotazh në zgjedhjet e 17 tetorit.

Reklama

Në këtë matje të opinionit publik kanë marrë pjesë 1050 respodentë.

Rezultatet e këtij sondazhi janë si më poshtë:

Sondazhi i Klan Kosoves për Pejen
Lexo po ashtu Sondazhi i Klan Kosoves për Pejen

Lutfi Haziri (LDK): 46.3%

Alban Hyseni (LVV): 40.7%

Leonora Bunjaku (PDK): 4.3%

Nazim Gagica (AAK): 4.2%

Nuk e di: 3.5%

Tjetër:1%


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Kalo në kategori