LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: Cilat ministri i vlerësoni më shumë për punën e bërë për një vit qeverisje?

Sondazh: Cilat ministri i vlerësoni më shumë për punën e bërë për një vit qeverisje?

Qeveria Kurti ka shënuar një vit qeverisje, kreu i ekzekutivit, Albin Kurti e ka cilësuar të suksesshëm qeverisjen për gjatë këtij viti.

Reklama

Kurti gjatë takimit me kabinetin e tij, ka thënë se brenda këtij viti janë krijuar 25 mijë vende pune dhe se Prodhimi i Brendshëm Bruto gjatë 2021-së ka shënuar rritje prej 10.53 për qind.

Ndërsa, kritika të shumta për qeverisjen Kurti ka pasur nga partitë opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës.

Tri partitë opozitare përmes disa adresimeve për media kanë thënë se Kurti nuk ka shënuar ndonjë sukses për gjatë këtij viti, por që vetëm ka pasur dështime.

Lidhur me punën e Qeverisë, Telegrafi ka bërë një sondazh, ku lexuesit mund të votojnë se cila ministri është treguar më e suksesshme për gjatë këtij viti. Radhitja e ministrave është bërë në mënyrë automatike. /Telegrafi/


Pasi jeni këtu, votoni edhe në sondazhin tjetër…

Në trend Lajme

Më shumë
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Biseda telefonike Kurti - Sullivan, Shtëpia e Bardhë e shqetësuar me dislokimin e forcave serbe në kufi me Kosovën

Biseda telefonike Kurti - Sullivan, Shtëpia e Bardhë e shqetësuar me dislokimin e forcave serbe në kufi me Kosovën

Lajme
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Lajme
Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

Lajme
Kalo në kategori