LAJMI I FUNDIT:

“Sllobodan Millosheviç kishte helmuar veten”

“Sllobodan Millosheviç kishte helmuar veten”

Florence Hartmann, ish-zëdhënëse e prokurorisë në Hagë, ka thënë se ish-presidenti i Jugosllavisë, Slobodan Milosheviç qëllimisht mori mjekim të parregullt në mënyrë që t’i përkeqësohej shëndeti dhe të lirohej për tu mbrojtur në liri dhe të ikte në Rusi.

Reklama

Siç thotë ajo, përcjellin mediat serbe, ai e kishte helmuar veten, sepse ai ishte duke marrë për një kohë të gjatë “rifampicin”, i cili i ishte dorëzuar atij në qelinë e tij, transmeton Telegrafi.

Duke e marrë atë ilaç, siç ka thënë ajo, e cila përdorët për mjekimin e Leprozës, Millosheviç ka “përmbysur” ilaçin i cili përdoret për tensionin e lartë të gjakut, prej të cilit edhe vuante.

“Nga kjo ai ka mundur të vdiste, gjë që nuk ishte qëllimi i tij. Qëllim i tij ishte të përkeqësonte gjendjen”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Azia
Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Kalo në kategori